احساس امنیت یکی از نیازهای بنیادین انسانها در زندگی است . از این رو ساختمان هوشمند درصدد پاسخگویی به این نیاز که یکی از بزرگترین دغدغه های بشر برای داشتن یک زندگی ایده آل می باشد ، برآمده است . از سوی دیگر با تخصصی شدن صنعت ساختمان نسبت به گذشته و پیشرفت علم و فناوری منجر به تغییر ساختار برق ساختمان از سنتی به هوشمند شده و در نتیجه گرایش مردم به ساختمان هوشمند یا به عبارتی خانه هوشمند، به شدت فزونی یافته است . در این راستا بهره گیری از تکنولوژی روز دنیا برای فراهم آوردن امنیت در خانه های مدرن امروزی ضرورتی اجتناب ناپذیر محسوب می گردد و این مساله از دید سازندگان صنعت ساختمان و همچنین کاربران نهایی پنهان نیست.

یکی از اصلی ترین اهداف سیستمهای حافظتی در خانه هوشمند ، بر محوریت حفاظت درونی و خود به خودی است که این یعنی خانه ی هوشمند به دلیل دارا بودن یک سری امکانات بلقوه می تواند از خود محافظت نماید . بنابراین برای رسیدن به این ایده آل، با بهره گیری از تکنولوژی روز دنیا تمام قطعات و مراحل کار، از بررسی مدارات فرمان گرفته تا تغییر و بهبود سخت افزار های مورد نیاز ، با دقت بسیاری بازبینی و آنالیز شده اند . این اقدامات منجر به رفع بسیاری از خطاها و اشتباهاتی که در سیستم های مشابه وجود دارند ، شده است . اشتباهاتی که بروزشان منجر به بدگمانی و نارضایتی کاربران از سیستم های نوین می گردد .  حاصل این تلاش منتج به استفاده ی دو منظوره از سنسور های حرکتی برای (روشنایی هوشمند و سیستم سرقت) می باشد، در نتیجه کاربر می تواند هر قسمتی از خانه را به صورت مستقل تحت پوشش سیستم سرقت درآورد . جهت کنترل روشنایی اتوماتیک در خانه هوشمند از آشکار سازهای حرکتی (سنسور PIR) استفاده می گردد،که این تجهیزات در صورت لزوم به عنوان سیستم اعلام سرقت نیز کاربرد دارند. در مواقعی که کاربر بخواهد، این سنسور ها تغییر کاربری داده و به عنوان سیستم اعلام سرقت به کار گرفته می شوند و از آنجایی که تمام مناطق خانه تحت پوشش روشنایی اتوماتیک قرار می گیرد، تمام قسمت های خانه نیز می تواند به صورت مجزا و یا یکپارچه به عنوان مناطقی که تحت پوشش سیستم اعلام سرقت، انتخاب شوند. به این شکل سیستم هوشمند ( ساختمان هوشمند ) می تواند امنیت خانه مدیریت نماید. در ادامه می توانید با مراجعه به بخش خدمات ما با برخی از قابلیت هایی که توسط سیستم اعلام سرقت هوشمندسازان ارائه می شود، آشنا شوید.
قابلیت هایی که در سیستم اعلام سرقت هوشمند سازان از آن بهره برده ایم شامل موارد زیر می باشد:
•  امکان فعالسازی سیستم سرقت از طریق دستگاه کارتخوان ، تلفن همراه  و یا مانیتور لمسی.
•  سیستم سرقت از راه دور به سادگی قابل کنترل می باشد.
•  سهل الوصول بودن سیستم به علت بهره گیری از رابط کاربری ( Interface ) فارسی.
•  با توجه به اینکه نرم افزار سیستم اعلام هوشمند بر روی گوشی تان نصب می باشد، نیازی به حمل ریموت کنترل و یا تجهیزات جانبی جهت فعال نمودن سیستم ندارید.
•  سیستم قابلیت تجهیز به سنسورهای شکسته شدن شیشه را دارد.
•  شما می توانید دزدگیر خود را از طریق وارد نمودن رمز عبور و یا کشیدن کارت در هنگام ورود به منزل غیر فعال نمایید.
•  در صورت قطع شدن برق شهری سیستم اعلام سرقتی که در ساختمان هوشمند موجود است ، به واسطه باطری داخلی دستگاه ، فعال می ماند.
•  سناریو پذیری سیستم اعلام سرقت در زمان های مختلف مانند شب، عدم حضور افراد در منزل ویا تنها بودن اعضای منزل در خانه.
•  عکس العمل های سیستم اعلام سرقت از روی مانیتور لمسی قابل تنظیم بوده و می توانند توسط کاربر تنظیم شوند.  دامنه ی انتخابی کاربران شامل آژیر، سیستم تلفن کننده ( تماس با ۹ شماره ای که کاربر از قبل برای سیستم تعریف نموده.)، فلاشر شدن چراغ های منزل، قفل شدن درب ورودی و غیر فعال شدن آسانسور.( ساختمان هوشمند )