خانه هوشمند – آبیاری هوشمند گیاهان ، چه در باغچه حیاط و چه در محیط داخل آپارتمان، می تواند به صورت منظم و به طور اتوماتیک، در ساعات خاصی از شبانه روز، طبق سناریوی از پیش تعیین شده انجام گیرد؛ مثلاً آبیاری با دوره تناوبی خاص (هر سه روز یکبار). همچنین می توان از طریق مانیتور لمسی، ریموت کنترل مرکزی خانه هوشمند و یا حتی از راه دور نیز این عمل را کنترل نمود.
در صورتیکه آبیاری گلها و درختان، منحصرا به سیستم BMS سپرده شود، سنسورهای موجود در خاک؛ با تعیین میزان خشکی خاک و رطوبت مورد نیاز گیاهان، هر قسمت از فضای سبز را به هنگام نیاز، آبیاری می کنند، در عین حال میزان دبی آب ورودی می­تواند بر اساس میزان نیاز گیاهان و هم به میزان دلخواه باشد.

هوشمندسازان با آبیاری هوشمندگیاهان می تواند برای هر مدل از تجهیزات و روشهای آبیاری، برنامه ای متناسب با آن روش را پیش بینی نماید، به عنوان مثال در روش آبیاری قطره ای، چون آب از طریق لوله ها جریان می یابد، هدف این بوده که بذر علف های هرز آبیاری نشود و در واقع فقط قسمت هایی از فضای سبز که گیاه در آن کاشته شده آبیاری شود و در نتیجه علف های هرز کمتر رشد می کنند و یا اینکه برخی از گیاهان نیاز به دریافت میزان کمتری از آب به نسبت سایر پوشش های گیاهی از جمله پوشش چمن دارند. در این حالت سیستم هوشمند از طریق نرم افزار خود می تواند برای تجهیزات آبیاری، زمان بندی تعریف نماید و بر اساس میزان و درصد رطوبت خاک، آبیاری را متوقف و یا ادامه دهد. برای صرفه جویی در مصرف آب ، کافیست روی مانیتور لمسی خانه هوشمند گزینه (فعال با درصد رطوبت) را انتخاب نمائید، سنسورهای رطوبت سنج که در قسمت های مختلف فضای سبزخانه هوشمند تعبیه شده است می تواند میزان رطوبت خاک را استخراج نموده و به اطلاع  CPU  سیستم هوشمند برساند، در واقع هر وقت نیاز به آبیاری باشد، زمان باز شدن شیر آب صادر خواهد شد.  با بهره گیری از سیستم آبیاری هوشمند گیاهان در منزلتان فضای سبز دلخواهتان را به هر ابعادی، متناسب با اندازه ی یک فلاورباکس flower box)  (آبیاری هوشمند گیاهان) (یا حتی به وسعت یک باغچه داشته باشید. بنابراین حتی هنگامی که شما به مدت چند هفته هم در منزل خود حضور نداشته باشید می توانید از بابت سلامتی گیاهانتان مطمئن باشید. از مهم ترین تجهیزات مورد نیاز برای اجرای سیستم آبیاری هوشمند ،تنها یک شیربرقی آب است که از طریق  یک رشته سیم به تابلو مرکزی سیستم هوشمند متصل شده باشد. منتها جهت اجرای سیستم آبیاری در یک روف گاردن لوکس و یا فضای سبز یک خانه ویلایی به تجهیزات دیگری نیز نیاز است، تجهیزاتی مانند دریپر یا نازل، لوله ۶ میلیمتری (اسپاگتی) برای گلدانها و یا ۱۶ میلیمتری جهت باغچه که انشعاب های ۶ میلیمتری هم به آن متصل می شوند و در نهایت شیربرقی آب که بوسیله  برق، آب را قطع یا وصل می کند.

آبیاری هوشمند گیاهان

کارشناسان شرکت هوشمندسازان آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان می باشند.

hooshmandbms.ir