دستیار صوتی هوشمند چیست؟ دستیار صوتی  یا دستیارهای مجازی چیزی فراتر از صدای خنک و غالباً زنانه هستند که به درخواست های کلامی شما برای پخش یک آهنگ یا بررسی وضعیت هوا پاسخ می دهند. آنها نقطه ارتباط بین شما و همه دستگاه های متصل و مربوط به شما هستند. اما خواه دستیار صوتی شما مرکز خانه هوشمند شما باشد، یا صرفاً یک کمکی مبتنی بر تلفن هوشمند، رابطه شما را با فناوری ساده می کند.

ارزش یک دستیار صوتی چگونه ارزیابی می شود؟

دستیارهای صوتی هوشمند از تنوع گسترده ای برخوردار هستند و هر کدام از آنها به شما امکان کنترل بی نظیر فناوری هایی متفاوت را می دهند. ارزش یک دستیار صوتی به تعداد مواردی که می تواند کنترل کند بستگی دارد. شاید در تلفن شما ، تا همین حد که بتواند به برنامه ها دسترسی پیدا کند و کارهای ساده ای را انجام دهد، کافی باشد اما در یک خانه، باید قادر به انجام دستورات خانگی باشد. این دستورات میتواند شامل  خاموش روشن کردن لامپ ها، ترموستات ها، پلیرهای موسیقی، تلویزیون و تمام تجهیزات قابل کنترل درون خانه باشد.

طبق نظرسنجی های انجام شده توسط کمپانی های بزرگ، و با توجه به پاسخ بیش از ۱۲۰۰ نفر در مورد دستیار صوتی هوشمند خانگی، مشخص شد که بلندگوها و هاب های هوشمند در بالاترین جایگاه قرار دارند. طبق نظرسنجی، اکثر مردم از دستورات صوتی، تنها در خانه استفاده می کنند و دلیل خوبی است که دستیار صوتی شما از طریق بلندگوی هوشمند قابل دسترسی باشد.

دستیار صوتی هوشمند گوگل

گوگل ، آمازون و اپل در حال حاضر از این فناوری پشتیبانی می کنند و توانسته اند بلندگوها و هاب های مختلف هوشمندی را ارائه دهند که دستیارهای صوتی آنها را اجرا می کند. و کمپانی های بزرگ دیگری نیز مانند Microsoft فقط از طریق دستگاه های شخص ثالث این تکنولوژی را برای کاربران خود ارائه می دهد.

 

چرا دستیار صوتی الکسا محبوب ترین فناوری صوتی هوشمند محسوب می شود؟

همانطوری که در ابتدای مطلب با فناوری دستیار صوتی هوشمند آشنا شدید. در این بخش قرار است شما را با برترین دستیار صوتی جهان آشنا کنیم و ویژگی های مهم آن را برای شما بازگو کنیم. پس با ما همراه باشید.

دستیار صوتی الکسادستیار صوتی الکسا از برترین و محبوب ترین فناوری های صوتی هوشمند در جهان است که تقریبا از اکثر ویژگی های یک دستیار صوتی هوشمند پشتیبانی می‌کند.  الکسا توانایی پاسخگویی به سوالات عمومی و انجام وظایفی مانند ارائه خلاصه اخبار یا یادآوری تقویم را دارد. دستیار صوتی الکسا اخیراً حالت پیگیری را بدست آورده است که به شما امکان می دهد چندین دستور به الکسا بدهید. به سادگی پس از اولین پیام خود، دستور پیگیری را بدهید و الکسا بدون نیاز به بیدار شدن یا فعال شدن مجدد، به آن پاسخ خواهد داد.

از همه مهمتر، اینکه؛  قابلیت های مکالمه با این دستیار صوتی هوشمند نشان می دهد که الکسا در حال پیشرفتی بسیار سریع است. تحقیقات نشان می دهد که او سریعتر از هر فناوری دیگری در حال پیشرفت و یادگیری است  و توانایی بیشتری در رسیدگی به درخواست های زبان طبیعی را  دارد.

از بین همه دستیارهای صوتی که مقایسه کردیم، دستیار صوتی الکسا دارای بیشترین سازگاری با سایر دستگاه های خانه هوشمند است. مهمترین قابلیت دستیار صوتی الکسا این است که به راحتی از خانه هوشمند پشتیبانی می کند و مطابق با آن در حال پیشرفت است.

بیشتر دستیارهای صوتی موجود در بازار های جهانی با برندهای معروف خانه هوشمند ارتباط برقرار می کنند اما الکسا با ۷،۴۰۰ مارک تجاری سازگار است . در مقایسه با دیگر مارک های جهانی مسلماً  دستیار صوتی الکسا در حال جلب توجه است، و در مورد تعداد گزینه هایی که برای اتوماسیون خانه خود دارید ، الکسا هنوز مناسب ترین گزینه است . بنابراین اگر می خواهید هنگام ساخت خانه هوشمند خود، دستگاه های شخص ثالث را بخرید حتما به ویژگی های دستیار صوتی الکسا توجه کنید.

 دستیار صوتی در خانه هوشمند

دستیار صوتی در خانه هوشمند چه کاربردهایی دارد؟

دستیارهای صوتی هوشمند به شما کمک می کنند کارهای کلی خانه خود را به راحتی و به صورت صوت انجام دهید، البته میزان کیفیت و پشتیبانی از فناوری‌های جدید می تواند زیبایی این کار را دو چندان کند. اتصال الکسا به آمازون یکپارچه ترین تجربه خرید را به شما ارائه می دهد، شما با این سرویس امکان نصب، لغو و پیگیری سفارشات را به راحتی می توانید انجام دهید. حتی می توانید از الکسا بپرسید که آیا آمازون معاملات انحصاری ارائه می دهد یا خیر؟

از طرفی زمانی که شما در یک خانه هوشمند زندگی میکنید به راحتی قادر خواهید بود که با گفتن تنها یک جمله، دستور انجام مجموعه ای از کارها را طبق سناریویی از پیش تعیین شده به الکسا اعلام کنید. بعنوان مثال هنگامی که به رخت خواب میروید نیازی نیست به الکسا بگویید تلویزیون را خاموش کن. لامپ های اضافی را خاموش کن. موسیقی را قطع کن و… کافیست به او بگویید الکسا وقت خواب است. او این دستور را تفسیر و سناریو خانه هوشمند مربوطه را اجرا خواهد کرد.

یکی از مهم ترین کاربردهای دستیار صوتی الکسا در خانه هوشمند، تایمرینگ و اعلام زمان است. در واقع شما می توانید آن را به گونه ای برنامه ریزی کنید که در تایم مشخص شده شما را صدا بزند. این کاربرد، بخصوص در یاداوری زمان مصرف دارو برای سالمندان بسیار اهمیت دارد.