تصور کنید که در طبقه آخر ساختمانی پنج‌ طبقه با 10 واحد، یا در خانه بزرگی زندگی می‌کنید که در ضلع شمالی خیابان بوده و فاصله زیادی با درب پارکینگ دارد. در این صورت اگر کسی قصد ورود به پارکینگ شما را داشته باشد، باید ریموت را از اتومبیل خود برداشته و درب را باز کنید.

یا اگر ریموت را در جیب کت خود نگهداری می‌کنید، احتمال زیادی وجود دارد که بعضی روزها آن را در منزل جا بگذارید. چنین مواردی باعث می‌شوند که داشتن یک ریموت کنترل برای مدیریت درب پارکینگ، فایده چندانی در « کنترل از راه دور » نداشته باشد. اینجاست که خانه هوشمند وارد میدان می‌شود.

با کنترل هوشمند درب پارکینگ، دیگر نیازی به تلاش برای بالا بردن کرکره یا استفاده از ریموت نخواهید داشت. تنها کافی است که ساختمان خود را به سیستم هوشمند مجهز کرده و همه چیز را به دستان توانمند کنترل‌کننده مرکزی بسپارید!

کنترل هوشمند درب پارکینگ

نحوه عملکرد کنترل هوشمند درب پارکینگ

انتقال داده‌ها و ارسال فرامین در سیستم هوشمند آلفا، از طریق مجاری مختلفی قابل انجام است. شما می‌توانید سیستم کنترل هوشمند درب پارکینگ خود را با استفاده از انواع مانیتور لمسی، اپلیکیشن اختصاصی تلفن همراه یا کلید برنامه‌ پذیر ما، مدیریت کنید. در این صورت حتی اگر خارج از منزل باشید نیز باز و بسته کردن درب پارکینگ از راه دور، قابل انجام خواهد بود.

شاید برایتان جالب باشد: با سیستم پارکینگ هوشمند، دیگر نگران جای پارک نباشید!

کنترل درب پارکینگ حین فعال‌ سازی سیستم اعلام سرقت

در سیستم خانه هوشمند آلفا، تمامی داده‌ های مجاری فرمان و قدرت ساختمان به یک کنترل‌کننده مرکزی ارسال می‌شوند. پردازنده (CPU) این تابلو برق، به همه تجهیزات هوشمند شما از قبیل سیستم روشنایی، کارتخوان‌ های ورود و خروج (اکسس کنترل)، درب‌ های ساختمان، کلید ها و … دسترسی دارد.  بنابراین در صورت خروج از منزل و فعالسازی سیستم اعلام سرقت، درب پارکینگ را نیز از مدار خارج می‌کند. از این رو، سارقان نمی‌ توانند از هیچ طریقی، به ساختمان شما نفوذ کنند.

کنترل درب پارکینگ در سناریوهای خانه هوشمند

شما می‌توانید از امکان کنترل هوشمند درب پارکینگ خود، در سناریوهای مختلف نیز استفاده کنید. به عنوان مثال، فعال سازی سناریو مهمان می‌تواند علاوه بر فعال کردن سیستم روشنایی، پخش موسیقی دلخواه و روشن کردن سیستم سرمایش و گرمایش، درب پارکینگ را نیز برای میهمانان شما باز کند.

همچنین با سناریوی خواب نیز می‌توانید تعیین کنید که در ساعات مشخصی از شب، آسانسور شما قفل شده و پردازنده تابلو، درب پارکینگ را از مدار خارج کند. بدین صورت، پارکینگ ساختمان در حالت دزدگیر قرار گرفته و آسایش شما را فراهم می‌آورد.

برای مطالعه بیشتر: با انواع سناریو خانه هوشمند بیشتر آشنا شوید!

کنترل تمامی انواع درب پارکینگ اعم از ریموتی، کرکره ای و جکدار و... با سیستم هوشمند

مزایای کنترل درب پارکینگ در ساختمان هوشمند

با کنترل هوشمند درب پارکینگ، دیگر نیازی به استفاده از ریموت نخواهید داشت. کنترل درب گاراژ و ورودی ساختمان، به راحتی از طریق اپلیکیشن اختصاصی آلفا قابل انجام بوده و امکان دسترسی از راه دور را نیز برای شما فراهم می‌کند. بنابراین در مواقع اضطراری، می‌توانید هنگامی که در محل کار هستید نیز درب پارکینگ ساختمان برای افرادی همانند تعمیرکاران باز کنید.

سناریوپذیری کنترل درب نیز یکی دیگر از مزایای آن محسوب می‌شود. با تعیین سناریوی حفاظتی برای پارکینگ ساختمان خود، آسایش خاطر بیشتری داشته و خیالتان از امنیت آن راحت خواهد بود. به علاوه، این سیستم با اکثر درب‌ های پارکینگ سازگار است. این بدان معناست که برای هوشمندسازی درب، معمولاً نیازی به تعویض آن وجود ندارد.

در پایان؛

به جز درب ورودی ساختمان، درب‌ های پارکینگ و حیاط شما نیز می‌توانند عملکردی به عنوان یکی از مهم‌ترین بخش‌ های سیستم یکپارچه خانه هوشمند داشته باشند. کنترل هوشمند درب پارکینگ، از روش‌های مختلفی همچون اپلیکیشن اختصاصی و مانیتورهای لمسی، قابل انجام خواهد بود.

یک درب پارکینگ هوشمند، نه تنها دسترسی ورود و خروج شما از ساختمان را تسهیل می‌ کند، بلکه سطح بالایی از ایمنی را نیز برای شما به همراه خواهد آورد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه هوشمند سازی ساختمان و کنترل درب پارکینگ، می‌توانید با کارشناسان ما در خانه هوشمند آلفا تماس بگیرید.