معرفی مانیتور لمسی (Touch Panel) آلفا

مانیتور لمسی (Touch Panel) آلفا به عنوان کنترل‌ کننده اصلی خانه هوشمند، امکان مدیریت تمام دستگاه‌ ها و تجهیزات خانه را برای کاربران فراهم خواهد کرد. این مانیتور در ابعاد 7 اینچ، 10 اینچ و 4.3 اینچ عرضه‌ شده و با صفحه نمایش لمسی خود، کنترل عملکرد تمام لوازم خانه هوشمند را با قابلیت تنظیم به یکی از زبان‌ های انگلیسی یا فارسی، تسهیل می‌ کند.
تاچ پنل های آلفا به گونه ای برنامه‌ نویسی شده‌اند که برای تمام کاربران آلفا، استفاده‌ ای سهل و آسان داشته یا به اصطلاح User Friendly باشند. به علاوه، در هرکدام از صفحات برنامه‌ نویسی‌شده مانیتور های لمسی، راهنمای آن قرار گرفته و برای استفاده راحت‌ تر شما از امکانات آن‌ ها، ویدئو های آموزشی نیز در پرتال آموزشی آلفا انتشار یافته‌اند که در اختیار کاربران قرار خواهند گرفت.

مانیتورهای لمسی پیشنهادی ما که سالهاست امتحان خود را پس داده اند، (که البته رضایت و تایید مشتریان ما، خود گواه این مطلب است) در ابعاد مختلف طراحی شده اند که بسته به سلیقه و نیاز کاربران در ساختمان ها استفاده می گردند. صرف نظر از یکسری ویژگی های فنی که باید در هنگام خرید یک touch panel مد نظر قرار داده شود، مواردی نظیر شدت روشنایی، زاویه دید نمایشگر، رزولیشن و … در یک خانه هوشمند موارد متعدد دیگری نیز مورد نظر می باشد که از آن جمله میتوان به Refresh Rate یا تعداد بازخوانی پیکسل ها، مجهز بودن به پرت های مختلف نظیر RS232 و همچنین استحکام صفحه لمسی نمایشگر اشاره نمود.

کاربرد مانیتور لمسی در خانه هوشمند

همانطور که برای اجرای برنامه های مختلف کامپیوتری از جمله گوش دادن موسیقی، تنظیم صدا، دیدن فیلم، طراحی و … به یک مانیتور نیاز است، جهت کنترل و استفاده از برنامه ها و امکانات متنوع در یک خانه هوشمند نیز، به یک مانیتور نیاز است؛ مانیتوری که بتوان از طریق آن با خانه و تجهیزاتش ارتباط برقرار نمود.
تجهیزات و امکاناتی چون روشنایی ها: اعم از لوستر و هالوژن و نور مخفی، پرده های منزل، کولرها، سیستم حرارتی خانه، جاروی مرکزی، آسانسور، درب منزل، اجاق گاز و همچنین سیستم های ایمنی و امنیتی ساختمان از جمله: اعلام سرقت، اعلام حریق، نشت گاز و …
پس چه بهتر که این مانیتور، لمسی باشد تا همه چیز را زیر انگشتان خود لمس کنید، بدون نیاز به صفحه کلید، موس و …

برخی از ویژگی های مانیتور لمسی هوشمند در یک نگاه

اینفوگراف ویژگی های مهم مانیتور لمسی هوشمند

در هر سیستمی امکانات ویژه ای، برای کاربر ارائه می شود که معرف شخصیت منحصر به فرد آن سیستم است، مانند سیستم عامل IOS که به نوعی محصولات شرکت اپل را متمایز می کند از سایر تجهیزاتی که در بازار فناوری حضور دارند.

مانیتور لمسی در سیستم آلفا با اینترفیس اختصاصی اش که از گرافیک بالایی برخوردار است و نیز به زبان فارسی می باشد، در واقع این نقش را به عهده دارد. وضوح و کارایی در سیستم هوشمند به واسطه ی بهره گیری از آیکون های تصویری به حدی بالاست که افراد کم سواد و سالمندان نیز به راحتی می توانند با مانیتور هوشمند خود ارتباط برقرار کرده و دستورالعمل های دلخواه شان را اجرا نمایند.

علاوه بر این، تنظیمات مرکزی در حافظه ی سیستم پایدار است و نسبت به تغییر در برابر نوسانات مقاوم می باشد که این امر برای کاربران مزیت بزرگی محسوب می گردد، بنابراین هنگام کار با دستگاه نیاز نیست نگران خراب شدن چیزی باشید.

از سوی دیگر شما محدودیتی برای انتخاب تعداد مانیتورهای لمسی در خانه هوشمند خود ندارید و می توانید با قرار دادن مانیتور لمسی در فضاهای مورد نظرتان جلوه ی باشکوهی از زیبایی و مدرنیته را در منزل خود بوجود آورید. از دیگر مزایای بهره گیری از مانیتور لمسی در خانه هوشمند در کنار تبلت، موبایل یا هر دیوایس دیگری، بالا بودن ایمنی در برابر آسیبهای احتمالی برای مثال ویروسی شدن دستگاه است و نیز مقاومت مانیتور لمسی در برابر ضربه بسیار بیشتر از تبلت و گوشی همراه می باشد. به طور خلاصه می توان گفت که مانیتور لمسی در خانه هوشمند یک نوع واسط کاربری است که تنها با لمس آیکون مورد نظر، به شما این امکان را می دهد که انجام کلیه فعالیت هایی که با صرف زمان و انرژی زیادتری همراه است را در کسری از ثانیه اجرایی کنید!