با سیستم سرمایش و گرمایش خانه هوشمند آلفا، مراقب حال و هوای خانه باشید!

کنترل سیستم سرمایش و گرمایش در خانه هوشمند موجب کاهش مصرف انرژی و بهینه سازی می گردد. از دیگر سو، شرایط محیط زیست انسان تاثیر مستقیمی بر چگونگی حالات روانی، وضعیت فیزیکی، نحوه انجام کار و بطور کلی تمام شئون زندگی او دارد. از آنجایی که بخش عمده زندگی بشر امروزی در داخل ساختمان می گذرد، ایجاد شرایط مطلوب زیست محیطی در ساختمان، خواه محل کار باشد یا منزل و غیره، دارای اهمیت بسیاری است که مهمترین بخش آن تهویه هوایی مطبوع برای ساکنین ساختمان با توجه به نوع فعالیت آنهاست زیباترین و گرانبهاترین ساختمان ها در صورتیکه فاقد سیستم تهویه مطبوع مناسب باشند قابل سکونت نخواهند بود. از مهم ترین وظایف یک سیستم تهویه مطبوع عبارتند از: کنترل دما ، رطوبت و اجرای تنظیمات گرمایشی و سرمایشی هوا ، متناسب با تغییر فصل های سال می باشد.

سیستم سرمایش و گرمایش و کنترل هوشمندانه آن

پردازنده مرکزی خانه هوشمند ، بواسطه ی سنسورهای دمای نصب شده درقسمت های مختلف خانه ، میزان درجه حرارت  واقعی محیط را استخراج می نماید و از طریق مقایسه ی آن با دمای مورد نظر کاربر، به کمک تجهیزاتی همچون، برد فرمان کولر، شیر برقی گاز، دمپرها و یا کنترل پمپ ها و مشعل ها، میزان حرارت یا برودت مورد نیاز را تامین می نماید.

امکانات سیستم سرمایش و گرمایش هوشمند

  • قابلیت مشاهده دمای بخش های مختلف خانه هوشمند، از روی مانیتور لمسی و اجرای تنظیمات دلخواه.
  • دارای تقویم زمان بندی فارسی جهت تنظیم فعالیت سیستم های حرارتی و برودتی خانه هوشمند.
  • امکان تعربف سناریو برای تاسیسات مکانیکی و یا استفاده از این تجهیزات تحت برنامه های تعریف شده در سناریوهای خانه هوشمند، مانند عدم حضور،مهمان، خواب و…
  • امکان دسترسی و کنترل تاسیسات سرمایشی و گرمایشی از راه دور.
  • کنترل و تغییر تنظیمات سیستم ها بوسیله ی مانیتور لمسی، ریموت، تلفن همراه در داخل و خارج از منزل.