خانه هوشمند – در ماه های پایانی سال ۱۳۸۸ همفکری دوستانه یک جمع سه نفره، که دلبستگی به تکنولوژی مخرج مشترک همه علایقشان بود، منجر به شکل گیری یک گفتمان غالب شد، گفتمانی که کنجکاوی و شور و شوق جوانی چاشنی محرکی بود برای بسط و گسترش و پیشبرد آن. هوشمندسازان تصمیم گرفته بود که در عرصه فناوری متفاوت باشد و متفاوت بیندیشید …

بسیاری از دوستان و همراهان استیو جابز در خاطراتشان اشاره کرده اند که جابز با دیدن محصولات و تجهیزاتی که به گمان او پیچیده و غیر مفید بودند، به فکر فرو می رفت و بلافاصله پیشنهاداتی مبنی بر اصلاح و بهینه شدن آن کالا ارائه می نمود، پیشنهاداتی که در پاره ای از اوقات منجر به عرضه محصولات انقلابی ای  چون آیفون و آیپد شد، محصولاتی که قبلاً وجود داشتند اما به این خوبی نبودند.

در نگاه ما هم سیستم ها و محصولاتی که برای هوشمندسازی ساختمان ارائه می شدند به هیچ عنوان کاربردی نبودند، در واقع بیشتر عکس و تبلیغات رنگارنگ بودند تا واقعیت، اشکالات متعدد آنها باعث دردسر بود تا راحتی!

در آن زمان به این نتیجه رسیدیم که دانسته ها و تجربیات خود را محک بزنیم و یا به عبارتی شانس خود را امتحان کنیم. البته پیش بینی روشنی از آینده وجود نداشت و ما حتی نمی دانستیم که در صورت موفقیت و خلق ایده هایمان آیا می توانیم آنها را به بازار آشفته صنعت ساختمان کشور ارائه کنیم.

انتخاب نام شرکت خود نشانی است از علاقه و انگیزه وافر ما به این مهم، ما هوشمندسازان شدیم چون اسامی اختصاری و عجیب و غریب را نمی پسندیدیم و اساساً ما هوشمندسازان شدیم چون لزوماً قرار نیست که مرغ همسایه غاز باشد و پایه علمی مهندسین ما به صورت پیشفرض نادیده انگاشته شود، ما می توانیم هوشمندانه کار کنیم و اثرانگشت خود را در این صنعت بجا بگذاریم.

خانه هوشمند آلفا

و اما امروز در ماه های پایانی سال ۹۶ ، شاهد گسترش تیم سه نفره خود به بیش از بیست نفر می باشیم. کسب تأییدیه ها و استانداردهای معتبر بین المللی از جمله گواهینامه های ایزو ۲۰۱۵ : ۹۰۰۱ و ۲۰۱۲ : ۱۰۰۰۴ ، اجرا و تجهیز بیش از ۴۳۰ واحد مسکونی به سیستم مدیریت هوشمند ساختمان و همچنین راه اندازی و پشتیبانی دفاتر نمایندگی در شهرهای مختلف کشور تنها بخشی از موفقیت های چشمگیر تیم سخت کوش و خلاق ماست.

در ۸ سال گذشته، همواره سعی نموده ایم که همراه و همزمان با تغییرات پرسرعت فناوری در عرصه تکنولوژی، امکانات بهتر و کارآمدتری را به قابلیت های خانه هوشمند اضافه نمائیم تا از این طریق تجربه کاری بهتری را برای کاربرانمان رقم زنیم.

از این رو این سیستم را یک مسیر جدید و از طرف دیگر آغاز دوره ای نوین در صنعت اتوماسیون خانگی می دانیم ...

  آخرین مطالب بلاگ هوشمندسازان

  • سیستم هوشمند وایرلس

تفاوت های سیستم هوشمند وایرلس و با سیم

اردیبهشت ۲ام, ۱۳۹۷|0 Comments

جهت اجرای سیم کشی خانه هوشمند از دو شیوه ی سیستم هوشمند وایرلس و سیستم خانه هوشمند با سیم استفاده می شود. در شیوه سیستم هوشمند وایرلس نیازی به کابل کشی مجزا جهت کنترل ادوات [...]

  • سیستم صوتی هوشمند

معرفی سیستم صوتی هوشمند

فروردین ۲۲ام, ۱۳۹۷|0 Comments

سیستم صوتی هوشمند يكي ديگر از قابلیت های خانه هوشمند است که به واسطه ی آن، می توانیدکنترل سيستم هاي صوتی و تصويری و يا تجهيزات تكميل كننده آن را به عهده بگیرید. با استفاده [...]

  • معرفی تجهیزات خانه هوشمند آلفا

معرفی تجهیزات خانه هوشمند

فروردین ۱۸ام, ۱۳۹۷|0 Comments

تجهیزات خانه هوشمند- یکی از اساسی ترین پرسش های کاربرانی که در حال انتخاب سیستم برای خانه هوشمند خود هستند، شناخت تجهیزات پکیج هوشمندی است که قصد دارند، گزینش نمایند. البته این حساسیت برای سیستم [...]