خانه هوشمند – در ماه های پایانی سال ۱۳۸۸ همفکری دوستانه یک جمع سه نفره، که دلبستگی به تکنولوژی مخرج مشترک همه علایقشان بود، منجر به شکل گیری یک گفتمان غالب شد، گفتمانی که کنجکاوی و شور و شوق جوانی چاشنی محرکی بود برای بسط و گسترش و پیشبرد آن. هوشمندسازان تصمیم گرفته بود که در عرصه فناوری متفاوت باشد و متفاوت بیندیشید …

بسیاری از دوستان و همراهان استیو جابز در خاطراتشان اشاره کرده اند که جابز با دیدن محصولات و تجهیزاتی که به گمان او پیچیده و غیر مفید بودند، به فکر فرو می رفت و بلافاصله پیشنهاداتی مبنی بر اصلاح و بهینه شدن آن کالا ارائه می نمود، پیشنهاداتی که در پاره ای از اوقات منجر به عرضه محصولات انقلابی ای  چون آیفون و آیپد شد، محصولاتی که قبلاً وجود داشتند اما به این خوبی نبودند.

در نگاه ما هم سیستم ها و محصولاتی که برای هوشمندسازی ساختمان ارائه می شدند به هیچ عنوان کاربردی نبودند، در واقع بیشتر عکس و تبلیغات رنگارنگ بودند تا واقعیت، اشکالات متعدد آنها باعث دردسر بود تا راحتی!

در آن زمان به این نتیجه رسیدیم که دانسته ها و تجربیات خود را محک بزنیم و یا به عبارتی شانس خود را امتحان کنیم. البته پیش بینی روشنی از آینده وجود نداشت و ما حتی نمی دانستیم که در صورت موفقیت و خلق ایده هایمان آیا می توانیم آنها را به بازار آشفته صنعت ساختمان کشور ارائه کنیم.

انتخاب نام شرکت خود نشانی است از علاقه و انگیزه وافر ما به این مهم، ما هوشمندسازان شدیم چون اسامی اختصاری و عجیب و غریب را نمی پسندیدیم و اساساً ما هوشمندسازان شدیم چون لزوماً قرار نیست که مرغ همسایه غاز باشد و پایه علمی مهندسین ما به صورت پیشفرض نادیده انگاشته شود، ما می توانیم هوشمندانه کار کنیم و اثرانگشت خود را در این صنعت بجا بگذاریم.

خانه هوشمند آلفا

و اما امروز در ماه های پایانی سال ۹۶ ، شاهد گسترش تیم سه نفره خود به بیش از بیست نفر می باشیم. کسب تأییدیه ها و استانداردهای معتبر بین المللی از جمله گواهینامه های ایزو ۲۰۱۵ : ۹۰۰۱ و ۲۰۱۲ : ۱۰۰۰۴ ، اجرا و تجهیز بیش از ۴۳۰ واحد مسکونی به سیستم مدیریت هوشمند ساختمان و همچنین راه اندازی و پشتیبانی دفاتر نمایندگی در شهرهای مختلف کشور تنها بخشی از موفقیت های چشمگیر تیم سخت کوش و خلاق ماست.

در ۸ سال گذشته، همواره سعی نموده ایم که همراه و همزمان با تغییرات پرسرعت فناوری در عرصه تکنولوژی، امکانات بهتر و کارآمدتری را به قابلیت های خانه هوشمند اضافه نمائیم تا از این طریق تجربه کاری بهتری را برای کاربرانمان رقم زنیم.

از این رو این سیستم را یک مسیر جدید و از طرف دیگر آغاز دوره ای نوین در صنعت اتوماسیون خانگی می دانیم ...

  آخرین مطالب بلاگ هوشمندسازان

  • سیم کشی برق در خانه هوشمند

سیم کشی برق خانه هوشمند

خرداد ۱۹ام, ۱۳۹۷|0 Comments

 فایل pdf مقاله را بصورت رایگان از لینک زیر دریافت نمایید. سیم کشی خانه هوشمند سیم کشی برق در سیستم هوشمند نیز مانند سیم کشی برق به شیوه سنتی می باشد با این تفاوت که [...]

  • نقش منبع تغذیه در خانه هوشمند

نقش منبع تغذیه در خانه هوشمند

خرداد ۱۳ام, ۱۳۹۷|0 Comments

دانلود رایگان فایل pdf مقاله منبع تغذیه منبع تغذیه یا power supply (به انگلیسی) دیوایسی است، که تمام تجهیزات الکتریکی از جمله کامپیوتر برای راه اندازی به آن نیاز دارند. این دیوایس در سیستم کنترلی [...]

  • نقش هابِ خانه هوشمند

نقش هاب ِخانه هوشمند

خرداد ۱ام, ۱۳۹۷|0 Comments

لینک دانلود رایگان فایل pdf مقاله👇🏻👇🏻👇🏻 نقش هاب خانه هوشمند برای تحلیل نقش هابِ خانه هوشمند ذکر این نکته ضروری می باشد که، پیش از اختراع ریزپردازنده‌ها و اسمارت‌فون‌ها، فرآیند خودکارسازی خانه و تبدیل آن [...]