خانه هوشمند آلفا

آشنایی با امکانات مورد استفاده در یک خانه هوشمند!

با توجه به تعریف خانه هوشمند، هدف اصلی این است که بتوانیم تمامی امکانات و تجهیزات خانه هوشمند را به صورت یکپارچه کنترل کنیم. در واقع امکانات خانه هوشمند در اختیار ساکنین خانه و گوش به فرمان آن ها هستند تا حس تجربه ای لذت بخش از زندگی در یک خانه هوشمند را منتقل کنند.

اگر چه تجهیزات به کار رفته در خانه هوشمند به حدی زیاد است که در قالب یک مقاله نمی گنجد، ولی ما در این مطلب سعی کرده ایم تا مختصرا به شرح برخی از امکانات و تجهیزات مورد استفاده در خانه هوشمند بپردازیم. با ما همراه باشید.

امکانات ضروری خانه هوشمند

امکانات ضروری خانه هوشمند شامل تجهیزات اصلی خانه هوشمند است که بدون آن ها امکان پیاده سازی سیستم هوشمند وجود نخواهد داشت. تابلو BMS و مانیتور لمسی بعنوان کنترل کننده های مرکزی خانه هوشمند محسوب شده و تمامی فرمان ها و دستورات می بایست توسط این دو دستگاه پردازش و اجرا شوند.

در خانه هوشمند آلفا برای اجرای برنامه های مختلف  از جمله گوش دادن موسیقی، تنظیم صدا، دیدن فیلم، طراحی و… به یک مانیتور جهت کنترل و استفاده از برنامه ها و امکانات متنوع نیاز است که مانیتور لمسی به عنوان یکی از امکانات و تجهیزات خانه هوشمند این وظیفه را بر عهده می گیرد. تاچ پنل های آلفا با داشتن منوی فارسی، امکان برقراری ارتباطی ساده را برای تمام کاربران فراهم می آورد.

کلیـه تجهیزات خانه هوشمنـد به صورت با سیـم یا بدون سیـم به تابلو مرکزی خانه هوشمند (که با آن تابلو BMS نیز گفته می شود) متصل می گـردند. پشتیبانـی از زیـرسـاخت های مختلف شبکـه و پروتکل هـای استـانـدارد و امن ارتباطـی از جملـه mod bus ، Ethernet ، Wifi ، RS232 ، RS485 از توانمنـدی های خاص این کنترلر می باشد.

امکانات پرطرفدار خانه هوشمند

در ادامه شما با لیستی از امکانات پر طرفدار خانه هوشمند آشنا خواهید شد. این امکانات، انتخابی هستند و شما میتوانید یکی و یا همه آن ها را با توجه به نیازتان و یا بودجه ای که برای ساختمان تان درنظر گرفته اید انتخاب نمایید. اما این به معنی پرطرفدار نبودن  امکانات دیگر و یا امکانات امنیتی خانه هوشمند نیست. امکانات پرطرفدار خانه هوشمند از جمله امکاناتی هستند که در کنار سیستم امنیتی لذت زندگی در یک خانه هوشمند را برایتان چند برابر می کنند.

یکی از مباحثی که همواره در زیبا سازی محیط های مختلف مورد توجه قرار می گیرد، اهمیت به روشنایی یک فضا است. پرداختن به کیفیت روشنایی یک فضای داخلی از  نیازهای اساسی انسان است. پس در راستای تحقق این نیاز تمام ابزارهایی که برای روشن کردن محیط استفاده می شوند به اندازه ی خود منبع نور، از اهمیت بالایی برخوردارند.  نسل جدیدی از کلیدهای الکترونیکی را کلیدهای لمسی تشکیل داده اند که یکی از پر استفاده ترین امکانات و تجهیزات خانه هوشمند و خانه های غیر هوشمند به حساب می آیند .

امکانات امنیتی خانه هوشمند

سیستم ایمنی موجب ایجاد سطح بالایی از امنیت و در نتیجه ایجاد بهره وری در مصرف انرژی می گردد. توانایی هایی که موجب برقراری کنترل کامل در خانه هوشمند شما می شود. نقش این سیستم ها ایجاد شرایطی است که از طریق اتوماتیک نمودن بسیاری از فرآیندهایی که در صورت نبود سیستم هوشمند، به صورت متداول و معمولی درخانه شما اجرا می شد می گردد. در این صورت بواسطه اینترنت و یا بوسیله تلفن همراه، حتی از راه دور، راحت تر خواهید توانست که اقداماتی را که موجب آسودگی خاطر و امنیت شما می شود را فراهم نمایید.

برای ورود به یک خانه هوشمند، که کنترل و مدیریت خود را به عهده دارد، ایجاد سهولت و راحتی برای ورود و دسترسی کاربر و در عین حال امنیت وحفاظت بالا در برابر سارقان از مهمترین رویکردهایی است که به آن توجه نموده ایم، تا افراد برای تردد روزانه خود نیازی به حمل یک جاسوییچی پر از کلید نداشته باشند و در نتیجه، نگرانی هایی مانند گم شدن یا اضافه کردن کلید و به سرقت رفتن آن نیز برطرف گردد.

سایر امکانات خانه هوشمند

بازگشت به بالا