با مختصری از این مقاله آشنا شوید:
تهویه مطبوع در خانه هوشمند و البته سرویس بهداشتی هوشمند از آن دسته امکانات لازم الاجرا و پر طرفدار است. در این مقاله سعی کرده ایم که شما را با این آپشن و جزییات به کار رفته در آن آشنا کنیم. اینکه تهویه مطبوع در ساختمان های هوشمند چگونه کار می کند؟ چه تقاوت هایی با سیستم های تهویه مطبوع در خانه های معمولی دارد؟ و اینکه آیا از این قابیلت در اسمارت هوم های کشورهای دیگر هم استفاده می شود؟

برای دانستن اطلاعات بیشتر شما را به مطالعه این مقاله دعوت می کنیم.

چه نوع سرویس بهداشتی ای مناسب خانه شماست؟

تهویه مطبوع در دستشویی هوشمند چگونه عمل می کند؟

یکی از فضاهای مورد توجه همه ما ایرانی ها در خانه، سرویس های بهداشتی ست. همه به طریقی سعی در این داریم که این مکان را به فضایی مطبوع و زیبا تبدیل کنیم. گاهی با گذاشتن گلدان های مصنوعی، خوشبو کننده ها، عود، شمع و خیلی چیزهای دیگر سعی می کنیم تغییری در این فضا به وجود بیاوریم و به این شکل یک سیستم تهویه مطبوع خانگی داشته باشیم.

تهویه مطبوع یکی از امکانات خانه هوشمند است، که وجودش در سرویس های بهداشتی، باعث می شود فضایی متفاوت را تجربه کنید.

 

تهویه مطبوع چگونه وارد اسمارت هوم های ایرانی شد؟

شاید تهویه مطبوع به این شکل یکی از اجزای اصلی اسمارت هوم های مطرح دنیا نباشد. اما جالب است که مزایا تهویه مطبوع هوشمند باعث شده که این پکیج به یکی از پر طرفدارترین امکانات خانه هوشمند آلفا تبدیل شود.

ساختار توالت ها ی ایرانی به شکلی است که کمی زودتر از توالت های فرنگی بوی نامطبوع و نمور به خود می گیرند. احتمالا این یکی از مهم ترین دلایل شکل گیری سیستم های تهویه مطبوع هوشمند بوده. پکیجی که با توجه به نیاز کارفرمای ایرانی طراحی و تولید شده است. با وجود این سیستم تمام سرویس بهداشتی های خانه در کل مدت زمان شبانه روز به محیطی با شرایطی مناسب تبدیل می شود.

تهویه مطبوع هوشمند در خانه هوشمند آلفا در پکیجی به نام کنترل مولتی مدیا خلاصه می شود.

اگر این کلمه را به صورت دقیق معنی کنیم پکیج مولتی مدیا عبارت است از یک پکیج چند رسانه ای. یعنی مجموعه ای از چند محصول که در کنار هم و به صورت یکپارچه عمل می کنند. درواقع می توان این نام را بر روی چند مصرف کننده که در کنار هم و با هم فعال هستند گذاشت. در مورد تهویه مطبوع در یک ساختمان هوشمند نیز با چنین مفهومی روبرو هستیم.

پکیج مولتی مدیا عبارت است از چند مصرف کننده در سرویس بهداشتی هوشمند که شامل: تهویه مطبوع، روشنایی اتوماتیک و سیستم صوتی می باشد.

 

3 عامل مهم تفاوتِ تهویه مطبوع سرویس بهداشتی هوشمند

1- امکان روشنایی اتوماتیک در سرویس بهداشتی هوشمند
2- خوشبو کننده هوا در سرویس بهداشتی هوشمند
3- موزیک پلیر در سرویس بهداشتی هوشمند

امکانات بالا با تجهیزات متفاوت زیر انجام می شود:
1- تایمر هواکش سرویس بهداشتی
2- سنسور روشنایی سرویس بهداشتی
3- تایمر فن سرویس بهداشتی
4- کنترلر هوشمند روشنایی و تهویه سوریس بهداشتی

 

آیا می توان از امکانات سرویس بهداشتی هوشمند به طور جداگانه استفاده کرد؟

این سیستم می تواند به طور همزمان یا به طور مجزا در خانه ها فعال شود. شاید در بعضی از خانه ها افرادی حضور داشته باشند که نسبت به خوشبو کننده ها آلرژی داشته باشند. لازم به ذکر است که امکان کنترل این پکیج برای مصرف کننده فراهم است. برای این پکیچ در خانه های گوناگون می توان عملکرد متفاوتی در نظر گرفت.

به طور مثال می توان موزیک سرویس بهداشتی را فعال و خوشبو کننده را غیرفعال کرد و بالعکس. یا هر کدام از انکانات را تنها در شرایط خاصی فعال نمود.

 

از تهویه مطبوع در کدام قسمت های خانه هوشمند استفاده می شود؟

تهویه مطبوع را می توان برای هر قسمتی از خانه طراحی کرد. همانقدر که محیط های بزرگ نیاز به وجود سیستمی برای جابه جایی هوا دارند، محیط های بسته هم نیاز به سیستمی دارند تا با تهویه منظم و به موقع هوا، از انتشار بوی نامطبوع جلوگیری کنند.
یکی از فضاهایی که نیاز به تهویه برنامه ریزی شده ای دارد، سرویس های بهداشتی خانه است. یک سرویس بهداشتی هوشمند می تواند برنامه منظمی از یک تهویه مطبوع داشته باشد.خوشبوکننده برای چه قسمت هایی از خانه استفاده میشود؟

خوشبو کننده در سرویس بهداشتی هوشمند با خوشبو کننده های معمولی چه تفاوت هایی دارد؟

از مهم ترین تفاوت های خوشبو کننده های معمولی با تهویه مطبوع در خانه هوشمند، می توان به امکان کنترل بیشتر و بهتر در اینحا اشاره کرد. علاوه بر امکان پخش موزیک و داشتن روشنایی اتوماتیک در سرویس های بهداشتی، می توان برنامه های مختلف و متنوعی به خوشبو کننده در سرویس بهداشتی داد.
خوشبو کننده هوشمند هر فضایی را به یک محیط مطبوع تبدیل می کند.

یک روز تعطیل را در نظر بگیرید که مهمانی بزرگی در خانه به راه انداختید. در این روز تمام حواستان به این است که همه چیز بر وفق مرادد باشد. اما گاهی همه موارد را نمی توانید بر وفق مراد خود به انجام برسانید و ممکن است جزییات کوچکی را از خاطر ببرید. فضاهایی از خانه مانند سرویس بهدشتی، می تواند یکی از مکان های فراموش شده ی شما باشد، که در روزهای شلوغ کنترلش دشوار است.

در این روزها، تمام کارها را به خوشبو کننده هوشمند خانه بسپارید. چون با توجه به شرایط محیطی، هوا را مطبوع نگه می دارد.

 

آیا باطری خوشبوکننده در سرویس بهداشتی های هوشمند تمام نمی شود؟

یک تفاوت مهم سیستم تهویه مطبوع در سرویس بهداشتی خانه های هوشمند این است که باطری این خوشبو کممده ها هیچ وقت تمام نمی شود. خانه شما تنها یک خوشبو کننده هوشمند ندارد، بلکه یک خوشبو کننده هوشمند بدون باطری دارد.
به این شکل شما هیچ زمانی نگران تمام شدن باطری و کار نکردن خوشبو کننده سرویس بهداشتی خانه نیستید.

 

سرویس بهداشتی های هوشمند فضایی برای گوش دادن به موزیک دلخواه شماست!

خانه هوشمند آلفا از پکیج مولتی مدیا در سرویس های بهداشتی استفاده می کند. پخش موزیک این سیستم را به یکی از پر طرفدارترین آپشن های آلفا تبدیل کرده است. ویژگی منحصر به فردی که سرویس بهداشتی خانه را به فضایی کاملا متفاوت بدل می کند.

تصور کنید که با باز شدن درب سرویس بهداشتی لامپ و فن سرویس روشن شده، یک موزیک لایت شروع به پخش شدن کرده و خوشبو کننده اسپری می کند.
این پاراگراف می تواند خلاصه ای از این مقاله را در اختیارتان قرار بدهد.

هوشمندسازی خانه باید امکاناتی را تحت پوشش قرار بدهد که مشکلی از مشکلات صاحب خانه را حل کند. تهویه مطبوعِ مناسب در تمام مناطق خانه از جمله سرویس های بهداشتی، یکی از مشکلاتی است که در خانه های هوشمند به طور دقیق به آن رسیدگی شده است.

می توانید برای سرویس بهداشتی هوشمند خود برنامه ریزی های کاملا متفاوتی داشته باشید. می توانید در مواقع ضروری برنامه ریزی قبلیتان را عوض کنید و با توجه به موقعیت پیش آمده طرحی نو در نظر بگیرید. امکان پخش موسیقی های دلخواهتان، فضایی را که شاید قبل از این دوست داشتنی نبود، به مکانی لوکس و متفاوت تبدیل کنید.