سیستم کنترل هوشمند روشنایی آلفا

سیستم روشنایی مجموعه  آلفا، یکی از پیشرفته‌ ترین و کارآمد ترین سیستم‌ های کنترل روشنایی در خانه هوشمند است که نقش موثری در مدیریت انرژی و تنظیم نور چراغ‌ ها ایفا می‌ کند. این سیستم، کاربرد مهمی در ساختمان‌ های بزرگ تجاری، اداری و مسکونی داشته و با قابلیت کنترل خودکار نور محیط، از پرطرفدارترین تکنولوژی‌ های به کار رفته در خانه‌ های هوشمند محسوب می‌ شود.

روشنایی هوشمند به سبک آلفا

ویژگی‌ های اساسی سیستم کنترل روشنایی در خانه هوشمند آلفا

هدف از به کارگیری سیستم‌ کنترل هوشمند روشنایی، بهبود بهره‌ وری از انرژی و رفاه ساکنان ساختمان‌ های مسکونی یا کارکنان ادارات است. این سیستم به کاربران اجازه می‌ دهد تا کنترل نور تمامی چراغ‌ های منزل را به حالت اتوماتیک تغییر داده و قابلیت‌ های آن را از طریق نصب اپلیکیشن اختصاصی آلفا در گوشی هوشمند خود، مدیریت کنند.
تنظیمات مورد نظر کاربران برای روشنایی هوشمند ساختمان، توسط مانیتورهای لمسی آلفا قابل اجرا خواهند بود. به طور کلی این سیستم، قابلیت‌ های بسیاری را بر اساس نیاز های متنوع افراد ارائه کرده است که از جمله مهم‌ترین آن‌ ها، باید به موارد زیر اشاره کنیم:

روشنایی اتوماتیک:

کاربران می‌ توانند با مراجعه به قسمت تنظیمات روشنایی مانیتور لمسی آلفا، تظیمات چراغ‌ های هر یک از فضاهای اتاق خواب، اتاق کار، پذیرایی، سرویس بهداشتی، آشپزخانه و… را با توجه به ترجیح شخصی خود، به حالت دستی یا اتوماتیک تغییر دهند. با اجرای حالت خودکار، سنسور حرکتی به محض تشخیص ورود افراد، چراغ‌‌ ها را برای آن‌ ها روشن خواهد کرد.

امکان زمان‌بندی مناطق:

از دیگر امکانات بی‌ نظیری که سیستم کنترل روشنایی هوشمند آلفا در اختیار کاربران قرار می‌ دهد، امکان زمان‌ بندی مناطق برای خاموش شدن چراغ‌ ها پس از خروج افراد از محیط است. به این ترتیب، شما می‌ توانید تنظیمات سیستم را با توجه به نیاز خود تغییر داده و مشخص کنید که روشنایی هر یک از فضاهای مورد نظر، چند دقیقه پس از خروج افراد غیر فعال شود.

تنظیمات فوتوسل:

سیستم کنترل روشنایی مجموعه آلفا با استفاده از قابلیت تشخیص نور شب یا روز، تنظیمات خاموش و روشن بودن چراغ‌ های محیط را با توجه به نور طبیعی محیط بیرون مدیریت می‌ کند.

مزایای استفاده از سیستم کنترل روشنایی آلفا در خانه هوشمند:

بهینه‌ سازی مصرف انرژی، رکنی اساسی جهت بازسازی محیط زیست و جلوگیری از تخریب آن است. به کارگیری سیستم روشنایی هوشمند در ساختمان‌ ها، به کاربران اجازه می‌ دهد که تا 90 درصد در مصرف انرژی و هزینه‌ های خود صرفه‌ جویی کنند. این سیستم هنگام خروج افراد از محیط، طی زمان تعیین‌ شده توسط آن‌ها یا با توجه به روشنایی طبیعی محیط، چراغ‌ ها را به صورت خودکار خاموش و روشن می‌ کند.

برخی از مزایای دیگر به کارگیری این سیستم در خانه‌های هوشمند نیز به شرح زیر است:

1. افزایش امنیت کاربران:

جالب است بدانید که سیستم روشنایی هوشمند می‌ تواند در مواقع عدم حضور افراد، نقش مهمی در تضمین امنیت ساختمان نیز ایفا کند. کاربران خانه هوشمند می‌ توانند نورپردازی منزل یا محل کار خود را از راه دور و توسط تلفن همراه کنترل کرده و با روشن یا خاموش کردن چراغ‌‌ ها در ساعاتی مشخص، از ورود سارقان جلوگیری کنند.
همچنین با فعال کردن سناریوی خروج از واحد، سیستم اعلام سرقت ساختمان آماده به کار می‌ شود تا در صورت مشاهده هرگونه تهدید و ورود افراد غیر مجاز، چراغ‌ ها را نیز همزمان با به صدا در آمدن آژیر امنیتی، فلاشر کند.

2. سناریوپذیری:

از دیگر امکانات منحصر به فرد این سیستم، امکان تعیین دستورالعمل‌ های مشخص و اجرای سناریو های مورد نظر افراد است. کاربران خانه هوشمند می‌ توانند روشنایی دلخواه خود را برای هر یک از انواع سناریو های مهمان، مسافرت، تماشای تلویزیون، خواب و… در نظر بگیرند تا در صورت فعال‌ سازی آن‌ ها، نور محیط نیز بر اساس دستورات تعیین‌ شده و به صورت خودکار، تغییر کند.

3. امکان کنترل از راه دور توسط اپلیکیشن اختصاصی آلفا:

بیشترین تنظیمات تجهیزات هوشمند آلفا، توسط اپلیکیشن اختصاصی آلفا قابل کنترل خواهند بود. بنابراین کاربران می‌ توانند با نصب این اپلیکیشن بر تلفن‌ های همراه خود، سیستم کنترل روشنایی را مدیریت کرده و چراغ‌ ها را تنها با لمس یک دکمه، خاموش یا روشن کنند.

تجهیزات و امکانات اصلی سیستم کنترل هوشمند روشنایی آلفا

کنترل روشنایی در خانه هوشمند آلفا، با نصب به کارگیری امکانات و تجهیزات زیر قابل انجام است:
• سنسور حرکتی حرارتی Passive Infrared Sensor
• انواع کلیدهای لمسی یا مکانیکی
• مانیتور لمسی
• اپلیکیشن اختصاصی آلفا