دستگا‌ه‌های اکسس کنترل در ابتدا کیپد نداشتند و صفحات شیشه‌ای یا پلاستیکی بودند که فقط با کارت و تگ Rfid اجازه دسترسی فرد به یک مکان را می‌دادند. پس از گذشت مدتی کاربران گلایه‌مند بودند که چرا برای استفاده از این دستگاه حتما باید کارت و یا تگ همراه فرد باشد و درصورت داشتن صفحه کلید استفاده از دستگاه کنترل تردد بسیار راحت‌تر می‌شد.

نسل بعدی این دستگا‌ه‌ها صفحه کلید داشتند و تاثیر چشمگیری در بهبود راحتی کاربران داشت،  اما بعضی از دکمه‌ها در اثر لمس مکرر در هنگام زدن رمز دچار اصطحلاک می‌شدند و یا حساسیت دکمه در هنگام فشار دادن کم می‌شد. این مشکلات دستگا‌ه‌های اکسس کنترل کیپد ما را بر آن داشت که فناوری تاچ را در ساخت این محصول به کار ببریم.

کارتخوان های (اکسس کنترل) آلفا

اکسس کنترل تاچ آلفا، زیبای اقتصادی

یکی از مدل‌های پر کاربرد اکسس کنترل مدل رمزی و کارتی تاچ آلفا می‌باشد که در بازار با نام‌هایی مانند اکسس کنترل RFID لمسی آلفا نیز شناخته می‌شود. اکسس کنترل درب تاچ آلفا، محصولی است برای کسانی که دوست دارند محل کار یا خانه مدرن‌تری داشته باشند. این افراد می‌توانند با یک تگ از طریق اکسس کنترل، درب واحد، درب آسانسور، درب اتاق سرور، درب اتاق خواب، و درب محل کار خود و… را باز کنند و دیگر نیازی به حمل دسته کلید برای رفت و آمد نخواهند داشت.

مزایای استفاده از دستگاه های کنترل تردد تاچ:

مزایای استفاده از اکسس کنترل بر کسی پوشیده نیست و این دستگاه‌ها در سیستم‌های امنیتی و موارد زیر کاربرد دارد:

  • کتابخانه‌ها
  • مدیریت انبار
  • سیستم های پرداخت RFID
  • بیمارستان ها و مطب ها
  • دفاتر و ادارات
  • هتل ها
  • هوشمندسازی ساختمان
  • و…

مشخصات ظاهری و فنی کنترل دسترسی لمسی آلفا

ابعاد اکسس کارت و رمز آلفا 23*84*125 میلیمتر و جنس این درب باز کن کارتی و رمزی، پلاستیک ABS است که برای داشتن ظاهری مدرن و شیک دارای لبه‌های گرد شده می‌باشد. جهت بالا بردن کیفیت رنگ آمیزی، از فناوری رنگ آمیزی کوره ای در ساخت این محصول استفاده شده و در سه رنگ نقره ای،مشکی و بژ به بازار عرضه می‌شود.

همچنین جنس صفحه کلید تاچ این محصول شیشه ضد خش بوده که برخلاف محصولاتی که در آن از پلکسی استفاده شده، با کارکرد طبیعی خش نمی‌افتد (مگر اینکه بصورت عمدی یا سهوی با ابزار تیز روی آن خط انداخته شود) و با مرور زمان از شفافیت آن کاسته نمی‌شود .

این دستگاه اکسس کنترل زیبا، ساده و قوی، تقریبا سه سال پیش به مجموعه اکسس کنترل‌های آلفا پیوست. دلیل تولید این اکسس کنترل هوشمند عدم وابستگی شرکت به محصولات خارجی و وارداتی و نداشتن نگرانی‌های تامین قطعه و خدمات پس از فروش محصول بود.

یکی از قابلیت‌های دستگاه کنترل تردد تاچ آلفا این است که می‌توان رنگ ال ای دی کلیدهای دستگاه را به رنگ دلخواه تغییر داد. بدین صورت که از اپ وارد قسمت دوربین می‌شویم و رنگ مورد نظر را انتخاب کرده و نسبت به تغییر آن اقدام می‌کنیم.

میزان مصرف انرژی این اکسس کنترل بسیار ناچیز است و منبع تغذیه ی آن 12 ولت dc می‌باشد که در صورت نصب منبع تغذیه مناسب و نصب در فضای به دور از نور و رطوبت مستقیم می‌تواند سالها بدون هیچ گونه مشکلی به عملکرد صحیح خود ادامه دهد.

برای مطالعه بیشتر:

 

اینستاگرام خانه هوشمند آلفا

افزایش امنیت دستگا‌ه‌های کنترل تردد کارتی و رمزی آلفا

سرور امنی در محصول به کار رفته (از نظر امنیت معادل همان سروری است که بانک ها از آن استفاده می‌کنند) که امکان هک دستگاه اکسس کنترل درب را نزدیک به صفر می رساند. علاوه بر این اکسس کنترل تاچ آلفا مجهز به میکروسوئیچی برای افزایش حفاظت کارتخوان و جلوگیری از سرقت می‌باشد، که با هرگونه تغییر وضعیت کارتخوان، اعلام سرقت فعال گردیده و دستگاه شروع به آلارم دادن می‌کند و کارتخوان از مدار خارج می‌شود.

برای بالا بردن امنیت دستگاه و جلوگیری از لو رفتن رمز،  دستگاه رمز رندوم به ما می‌دهد مثلاً زمانی که عددِ رمز 1351 است، پس از زدن عدد 1، دستگاه با روشن کردن ال ای دی از ما می‌خواهد عدد 9 را بزنیم و پس از آن 3 و مجددا عدد رندوم الی انتها و به این صورت رمز 4 رقمی ما را هر بار به یک رمز 8 رقمی جدید و یکبار مصرف تبدیل می‌شود و بدین ترتیب دیگر رمز قابل حدس نیست.

نحوه کار سیستم کنترل تردد تاچ آلفا

دستگا‌ه‌های کنترل تردد از 3 بخش اصلی تشکیل شده اند که عبارتند از: ریدر، قفل و کنترلر.

دستگا‌ه‌های اکسس کنترل می‌توانند جایگزین نگهبانی فیزیکی شوند و 3 وظیفه اصلی: شناسایی افراد، تصمیم گیری در مورد درست بودن مشخصات فرد و باز کردن قفل را انجام دهند. داخل هر کارت اکسس کنترل همانند خیلی از کارت‌های اعتباری دیگر مثل کارت مترو از تراشه خاص و منحصر به فردی استفاده می‌شود که مختص به یک کارت می‌باشد. با معرفی کردن هر کارت روی دستگاه می‌توانید آن را در حافظه اکسس کنترل ذخیره کنید. در این صورت با هر بار نزدیک کردن کارت به سیم پیچی که پشت قاب این محصول قرار گرفته است می‌توانید رله‌ی خروجی را فعال کنید و درب را باز نمایید.

دستگاه rfid تاچ آلفا می‌تواند از فاصله ی 1-5 سانتیمتری کارت‌ها را شناسایی کند. تراشه‌هایی که در این کارت‌ها استفاده می‌شوند می توانند در تگ هایی که به شکل جاسوئیچی هستند هم قرار بگیرند. بنابراین کارایی کارت و تگ به یک شکل است.

دستگاه اکسس کنترل تاچ لمسی، قابلیت شناسایی 4000 کاربر از طریق کارت، تگ، رمز و اپلیکیشن را دارد. از طریق موبایل و به کمک نرم افزار اکسس کنترل می‌توانید از هر کجا که بخواهید درب واحد را باز کنید. از سیستم اکسس کنترل تاچ آلفا می‌توان بصورت تجهیزات کنترل تردد مستقل (Stand Alone Accesss Control System ) یا می‌توان از آن به عنوان شناسایی کننده حضور ساکنین در سامانه خانه هوشمند آلفا استفاده نمود.

برای مطالعه بیشتر:

 

ویژگی های اکسس کنترل تاچ

پاسخ به چند سوال متداول در مورد دستگاه اکسس کنترل تاچ:

آیا در صورت دست‌کاری یا وارد کردن رمز اشتباه، اکسس کنترل هشداری به مالکین دستگاه می‌دهد؟

با پنج مرتبه وارد کردن رمز اشتباه دستگاه برای مدتی رمز قبول نمی‌کند و آلارم می‌زند. در صورت جدا شدن از محل نصب به خانه هوشمند سیگنال ارسال می‌کند و فرامین مربوطه غیر فعال می‌شود.

آیا نصب دستگاه کنترل تردد لمسی آلفا سخت است؟

نصب اکسس کنترل کارتی و رمزی تاچ آلفا کار دشواری نیست و افراد می‌توانند با داشتن دانش فنی کم و با استفاده از دفترچه راهنمای اکسس کنترل اقدام به نصب کالا نمایند.

خرید اکسس کنترل ایرانی یا خارجی ؟

یکی از فاکتورهایی که در هنگام خرید دستگاه کنترل دسترسی باید در نظر بگیرید، برند تولید دستگاه می‌باشد. هر چند که در کنار برند دستگاه، اعتبار شرکت ارائه دهنده دستگاه نیز حائز اهمیت می‌باشد. اما بحث نصب و پشتیبانی از موارد مهمی است که در تجربه استفاده بهینه شما از دستگاه نقش بسزایی دارد.

صفر تا صد طراحی و تولید این محصول توسط تیم آلفا انجام می‌گردد، هلدینگ آلفا با دارا بودن ایزو 9001 – 2015 ( استاندارد مدیریت کیفیت) و ایزو 10004 تضمین کننده کیفیت بالای قطعات استفاده شده در محصولات خود می‌باشد. همچنین شرکت آلفا با پشتیبانی قوی و متخصصینی که به جزئیات محصول اشراف کامل دارند، نگرانی در خصوص نصب و پشتیبانی محصولات خود را به صفر رسانده است.

آیا سیستم کنترل تردد تاچ آلفا دارای خدمات پس از فروش و گارانتی تعویض می‌باشد؟

کلیه دستگا‌ه‌های موجود درخانه هوشمند آلفا از جمله کارتخوان تاچ آلفا دارای یک سال گارانتی تعویض و ده سال خدمات پس از فروش می‌باشند.

قیمت کنترل دسترسی کارتی تاچ آلفا

کارت خوان آلفا محبوب‌ترین و ارزان‌ترین دستگاه کنترل تردد در مجموعه آلفا می‌باشد و افراد در 70% پروژ‌ه‌ها از این دستگاه کارتخوان استفاده می‌کنند. در واقع می‌توان گفت این اکسس کنترل RFID رمز پذیر، یکی از بهترین مدل‌های اکسس کنترل پرفروش بازار و همچنین از پرفروش‌ترین کارتخوان های هلدینگ آلفا می‌باشد. هزینه پایین کارت، پشتیبانی تعداد کارت بالا، سهولت استفاده و عدم نیاز به تجهیزات جانبی، این محصولات را به مقرون به صرفه‌ترین گزینه در بین دستگا‌ه‌های کیپد لمسی و تاچ جهت کنترل تردد تبدیل کرده است.

برای استعلام قیمت و خرید دستگاه کنترل دسترسی تاچ آلفا می‌توانید به نمایندگی ها، عاملین فروش و دفتر فروش مراجعه و یا با شماره 01334232 تماس برقرار نمایید.