اکسس کنترل تشخیص چهره (Face id) یک تکنولوژی هوشمند و از جدیدترین فناوری‌های امنیتی می‌باشد که به کمک آن، ویژگی‌ها و الگوی صورت هر شخص ثبت و در حافظه‌ی دستگاه نگهداری می‌شود. این دستگاه جهت امنیت بیشتر ورود و خروج در محیط‌ های مسکونی، تجاری و اداری مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین با استفاده از این دستگاه در خانه هوشمند پیاده سازی انواع سناریوهای امنیتی امکان پذیر خواهد بود.

کنترل تردد تشخیص چهره

روش تشخیص چهره، دقیق ترین روش زیست‌سنجی (بیومتریک) Biometric می‌باشد. در این روش دیگر نیازی نیست کاربر با خود کلید حمل کرده یا رمز عبور را حفظ کند و یا حتی نگران از بین رفتن اثر انگشت خود بعلت کار با مواد شیمیایی و ساینده باشد. در این روش کاربر به آسانی و بدون معطلی  با چهره خودش می‌تواند در پروسه اعتبار سنجی وارد شود. اگرچه قیمت دستگاه کنترل تردد تشخیص چهره نسبت به دستگاه‌های مدیریت دسترسی کارتی و اثر انگشتی بالاتر می‌باشد، اما احتمال پیش آمدن خطا و اشتباه در آن به حداقل می‌رسد.

استفاده از دستگاه کنترل تردد تشخیص چهره برای چه کسانی ضروری است؟

دستگاه کنترل تردد تشخیص چهره  برای همه‌ی افراد مشتاق به استفاده از تکنولوژی روز مناسب است اما این دستگاه می‌تواند نقش به سزایی در تردد راحت تر گروه‌های زیر داشته باشد:

 • استفاده برای ساکنین منازل که دغدغه‌ی جا گذاشتن کلید را دارند و یا اینکه نگرانند درب ورودی منزل را قفل کرده اند یا خیر ؟!
 • بیمارستان‌ها، کلینیک ها و مطب‌های پزشکی، برای حفظ سلامتی کادر درمان و لمس کمتر محیط توسط کارکنان
 • ورود کودکان که ممکن است تگ یا کارت rfid خود را گم کنند یا دست‌هایشان برای لمس سنسور اثر انگشت کثیف و آلوده باشد
 • ورود معلولین که امکان حرکت دست‌هایشان برای زدن رمز یا اثر انگشت را ندارند و یا حتی معلولین ذهنی
 • ورود سالمندان که ممکن است دچار آلزایمر باشند و ممکن است رمز را فراموش یا تگ خود را گم کنند
 • ورود و خروج پرستار و یا مسئول نظافت بدون دادن کلید و رمز فقط در ساعت و روز مشخص
 • و…

اکسس کنترلر هوشمند تشخیص چهره

12 ویژگی و مشخصه فنی دستگاه کنترل تردد تشخیص چهره

 1. جنس بدنه پلاستیک ABS است (استحکام بدنه، ثبات ابعاد و رنگ ثابت دستگاه از جمله دلایل استفاده از این ماده برای تولید محصول می‌باشد).
 2. سخنگو بودن و پشتیبانی دستگاه از چندین زبان مختلف از جمله فارسی، از ویژگی‌های منحصر به فرد دستگاه کنترل تردد تشخیص چهره آلفا به حساب می‌آید.
 3. با کمک منو فارسی دستگاه می‌توان 1000چهره، 2000 کارت و 2000 رمز را بر اساس نیاز هر کاربر تعریف کرد.
 4. ابعاد دستگاه 80*140*260 میلی‌متر می‌باشد که با رنگ مشکی و حاشیه نقره‌ای ظاهری لوکس و زیبا دارد.
 5. صفحه نمایش لمسی 2.5 اینچی این دستگاه رنگی و از جنس TFT است که دارای عمر مفید بالاتر بدون کاهش کیفیت تصویر و درخشندگی برتر تصویر نسبت به صفحه نمایش‌های IPS می‌باشد. مواردی که روی صفحه‌ی نمایش درج می‌شوند شامل تاریخ و ساعت، درستی و نادرستی رمز عبور می‌باشند و امکان وارد کردن رمز عبور به صورت پنل کدینگ روی صفحه‌ی نمایش وجود دارد.
 6. سرعت تشخیص کمتر از 0.8 ثانیه که باعث سرعت بخشیدن در ورود و خروج افراد می‌شود.
 7. جانمایی کلید زنگ در دستگاه‌های کنترل دسترسی تشخیص چهره آلفا باعث می‌شود تا نیازی به نصب زنگ در کنار محصول نباشد و همزمان بتوان از آن به عنوان زنگ درب ورودی نیز استفاده کرد.
 8. از ویژگی‌های برتر این اکسس کنترل داشتن دوربین دید در شب برای تشخیص چهره در شب و نور کم می‌باشد.
 9. دستگاه کنترل تردد تشخیص چهره آلفا موفق به کسب استاندارد الکترونیکی و الکترومغناطیسی انحصاری اروپا CE شده که می‌تواند تضمین کننده کیفیت یک محصول باشد. علاوه بر این دارای گواهی‌نامه کمیته ارتباطات فدرال FCC می‌باشد.
 10. برای بالا بردن عمر مفید و عملکرد طبیعی اکسس کنترل تشخیص چهره بهتر است در مکان‌های سرپوشیده به دور از نور مستقیم خورشید نصب شود زیرا گرما و سرمای زیاد و تابش نور مستقیم به آن باعث ایجاد اختلال در تشخیص دستگاه می‌شود.
 11. بطور کلی دستگاه‌های کنترل تردد Face ID می‌توانند شرایط آب و هوایی با دمای 0 تا 45 درجه سانتیگراد  و رطوبت 20 تا 80 درصد را تحمل کنند.
 12. ولتاژ مصرفی این دستگاه 12 ولت DC می‌باشد که بهتر است جهت حفاظت از اکسس کنترل در مقابل  نوسانات برقی به منبع تغذیه‌ای با ولتاژ تمیز و بدون نوسان متصل شود. در راستای خرید راحت‌تر مشتریان اکسس کنترل هوشمند، منبع تغذیه به همراه کارتخوان تشخیص چهره  ارائه می‌گردد.

اینستاگرام هلدینگ آلفا

پاسخ به چند سوال متداول در مورد اکسس کنترل های تشخیص چهره:

آیا برای استفاده  از در باز کن های تشخیص چهره حتما باید به خانه هوشمند متصل بود؟

دستگاه کنترل تردد تشخیص چهره آلفا، قابلیت استفاده بصورت مجزا (Stand alone) را دارد، اما در صورتی که آن را در کنار خانه هوشمند استفاده کنید خانه‌ی شما به یک سیستم فوق امنیتی جهت جلوگیری از سرقت مجهز می‌شود. در صورت خروج شما از خانه، توسط سنسورهای امنیتی،  فرمان اجرای سناریو عدم حضور مالک، به خانه داده می‌شود.

دستوراتی که در خانه به محض دریافت فرمان اجرا می‌شوند شامل موارد زیر است:

 • سیستم دزد گیر فعال شود
 • پرده‌ها بسته شوند
 • لامپ‌ها خاموش شوند
 • پریزهای غیر ضروری، جریان برقشان قطع شود (تا اگر فراموش کردید دستگاهی را از پریز بکشید به مشکل بر نخورید و هیچ مصرف کننده‌ی اضافی به برق متصل نباشد)
 • سیستم گرمایش و یا سرمایش (برای بهینه سازی مصرف انرژی) غیر فعال شود

برای مطالعه بیشتر:

⇐ انواع کارتخوان های آلفا را در اینجا ببینید.

⇐ 3 راهکار بسیار مهم افزایش امنیت در خانه هوشمند نسبت به خانه معمولی!

⇐ استراتژی هایی از پیاده سازی خانه هوشمند که حتما باید بدانید.

قبل از ورود به خانه‌ی هوشمند برای غیرفعال‌سازی سناریو عدم حضور می‌بایست ساختمان متوجه حضور مالکین شود و سیستم از حالت قفل شدن و عدم حضور خارج و دزد گیر را غیر فعال نماید. به محض اینکه مالک با استفاده از دستگاه های اکسس کنترل وارد ساختمان شود، فرمان حضور به سرور ارسال شده و چراغ‌های منزل روشن، سیستم گرمایش و یا سرمایش فعال، و یا حتی سناریو روشن شدن سیستم صوتی یا تصویری فعال می‌شوذ.

حال اگر دزد بخواهد درب ورودی ساختمان را با استفاده از کلید باز کند، دزدگیر فعال می‌شود و ری‌اکشن‌های اعلام سرقت شروع خواهند شد که شامل خاموش و روشن شدن چراغ‌ها، صدای آژیر، تماس با پلیس و یا شماره هایی که از قبل یه سیستم معرفی شده اند، می شود.

آیا امکان سرقت و هک دستگاه اکسس کنترل تشخیص چهره وجود دارد؟

اکسس کنترل تشخیص چهره مجهز به میکروسوئیچی برای افزایش حفاظت کارتخوان و جلوگیری از سرقت می‌باشد. که با هرگونه تغییر وضعیت کارتخوان، اعلام سرقت فعال شده و کارتخوان از مدار خارج می‌شود.

آیا هر کسی امکان وارد کردن چهره یا اطلاعات جدید به سیستم های کنترل تردد تشخیص چهره را دارد؟

برای معرفی شناسایی چهره جدید به سیستم کنترل ورود و خروج تشخیص چهره، پروتکل امنیتی مورد اطمینان و امنی تعبیه شده است؛ وارد کردن چهره یا اطلاعات جدید به سیستم، نیاز به تایید مدیر کارتخوان دارد (که مدیر میتواند تصویر فرد، رمز و یا کارت باشد).

آیا در بازکن‌های تشخیص چهره شامل خدمات پس از فروش و گارانتی تعویض می‌شوند؟

کلیه اکسس کنترلرهای موجود در خانه هوشمند آلفا دارای یک سال گارانتی تعویض و ده سال خدمات پس از فروش می‌باشند.