گجت هوشمند،به ابزار جدید و تازه‌ اختراعی گفته می‌شود که در آن فناوری نویی بکار رفته باشد. علاوه بر این گجت ها می توانند کارهای مختلف را برای ما آسانتر کنند.برای مثال گجت هایی که به منظور جلوگیری از سرقت خانه ها و همچنین افزایش ضریب امنیت کاربران در خانه هوشمند، اختراع شده اند موجب می شوند تا ساکنان با آرامش خاطر بیشتری به سفر رفته و نگران امنیت خانه هوشمند خود نباشند.

این روزها با گسترش و پیشرفت روز افزون تکنولوژی، وسایل الکترونیکی و گجت‌های هوشمند بسیاری برای آسایش بیشتر مردم و کاربران موجود است، از این رو بهتر است کاربران هنگام نیاز بخصوص زمانی که به سفر می‌روند، از این سیستم ها استفاده کرده و از امکانات و قابلیت‌های بی‌نظیر آن بهره مند گردند.

در این مقاله به بررسی اجمالی از گجت‌های هوشمند نوینی که در زندگی بسیاری از کاربران تاثیر چشم گیری گذاشته اند، خواهیم پرداخت:

 

گجت هوشمند

گجت هوشمند- ترموستات‌های هوشمند

در صورتی که کاربران یک خانه هوشمند از یک ترموستات هوشمند در خانه خود استفاده نمایند، می توانند با خیالی آسوده به مسافرت بروند چرا که این گجت جدید و هوشمند قادر است دمای محیط خانه را با دقت بسیار بالایی اندازه گیری نماید و در صورت کم یا زیاد بودن دمای محیط، با ارسال پیام به گوشی همراه کاربران، دمای محیط را تغییر دهد.

ترموستات های هوشمند

کاربرانی که از این گجت هوشمند در خانه خود بهره می برند، حتی می توانند بدون نیاز به هماهنگی ترموستات، آن را قبل از مسافرت خود به صورت اتوماتیک و خودکار تنظیم نمایند، تا هم در مصرف انرژی صرفه جویی شود و هم خانه آنها را ایمن و مناسب نگه دارد. همچنین این ترموستات‌های هوشمند قادرند هرگونه افزایش ناگهانی دمای هوای محیط و دود حاصل از آتش سوزی را به کاربران اطلاع دهند.

 

گجت هوشمند- چراغ‌های هوشمند

حتما برای بسیاری از افراد پیش آمده است که هنگام ترک خانه و سفرهای نسبتا طولانی، یک یا چند چراغ را در خانه روشن بگذارند. دراینجا باید عنوان کرد که این کار هرگز موجب فریب دزدان نمی گردد، چراکه آنها می‌دانند شما به صورت شبانه‌روزی چراغ خانه‌ خود را روشن نمی گذارید و در وهله ی بعد باید این نکته را در نظر داشت که این امر موجب اتلاف انرژی برق می گردد.

کاربرد گجت های هوشمند

اما در حال حاضر می توان با بهره گیری از گجت هوشمند، چراغ‌ هوشمند شما قادر خواهید بود به هنگام سفر، آنها را به گونه ای تنظیم نمایید که فقط در هنگام شب روشن شوند و در روشنایی روز به طور خودکار خاموش گردند. این کار جلوه بسیار طبیعی داشته و تصور افراد غریبه و سارقان احتمالی را از خالی بودن خانه منحرف می نماید و باور آنها را به سمت اینکه ساکنین خانه در آن حضور دارند تغییر می دهد. در ضمن، از مزیتهای دیگر بهره گیری از چراغ های هوشمند، جلوگیری از اتلاف انرژی و کمک به مصرف بهینه انرژی برق خواهد بود.

 

گجت هوشمند-کنترل هوشمند

یکی دیگر از شیوه هایی که کاربران به هنگام سفر و ترک منزل به کار می برند، روشن گذاشتن مداوم تلویزیون می باشد. اما این دیدگاه هم اصلا راه حل خوبی بنظر نمی آید. اما با عرضه کنترل‌های هوشمند کاربران قادرخواهند بود، از راه دور تلویزیون یا رادیوی خود را روشن یا خاموش نمایند، به گونه‌ای که برای افراد غریبه خارج از منزل بسیار طبیعی جلوه کرده و در طول روز با انتشار صداهای مربوط فیلم و برنامه‌های تلویزیونی جوری بنظر برسد که کاربران در حال تماشای تلویزیون هستند. بدین ترتیب سارقان احتمالی از دستبرد زدن و نقشه کشیدن برای خانه مذکور صرف نظر می نمایند.یکی دیگر از کاربردهای کنترل هوشمند، باز و بسته کردن کرکره های پنجره های خانه است. کاربران می توانند با استفاده از گوشی هوشمند خود باز و بسته کردن کرکره ها و پرده های خانه خود را نیز کنترل نمایند.

دیوایس های کنترلی هوشمند

 دوربین مداربسته و زنگ در هوشمند

معمولا یکی از کارهایی که سارقان احتمالی انجام می دهند، زدن زنگ در خانه مورد نظرشان است، به جهت اینکه اطمینان حاصل نمایند، که آیا کسی داخل خانه حضور دارد یا خیر. با نصب گجت هوشمند زنگ پشت درب ورودی خانه‌تان، شما قادر خواهید بود از نزدیک شدن و آمار گرفتن افراد غریبه به سمت خانه تان آگاه شوید. دوربین‌های امنیتی هم که همواره از تمامی اتفاقات رخ داده و افرادی که در نزدیکی منزل رفت و آمدهای مشکوکی دارند، تصویر و ویدیو تهیه می نماید تا در مواقع لزوم، به کاربران برای شناسایی افراد کمک کنند.

 

گجت هوشمند اسپیکر آمازون اکو

اگر می خواهید منزل مسکونی خود را هوشمند کنید، یکی از دستگاه های مجازی خوب در این زمینه که دستیار بسیار خوبی برای شما خواهد بود توسط کمپانی های بسیار معتبری نظیر گوگل، اپل، آمازون به بازار عرضه می گردد. انتخاب بین این گزینه ها و خرید بهترین گزینه ممکن است کار آسانی نباشد، در این لیست و بررسی های صورت گرفته متوجه بهترین گزینه خواهید شد:

گجت هوشمند خانه هوشمند

گجت هوشمند آمازون اکو اسپیکر هوشمند بسیار مناسبی است که دارای طراحی بسیار زیبایی نیز می باشد. از ویژگی های مثبت آمازون اکو می توانیم به کار کرد هماهنگ آن با سایر دستگاه های آمازون و همچنین انعطاف پذیری در اتصال به سایر تکنولوژی های منزل اشاره نمود. ازسوی دیگر در ارزیابی ویژگی های منفی این گجت هوشمند نیز می توان به اپلیکیشن نسبتاً ضعیف آن اشاره کرد.

آمازون اکو محصولی به نسبت با کیفیت و قدمت بسیار بالاتری است و زمانی که گوگل و اپل در فکر طراحی و ایده پردازی بودند آمازون اکو به بازار وارد شده بود.

آمازون اکو نیز مانند بسیاری از دستیاران هوشمند قابلیت های بسیاری دارد، به عنوان مثال شما با استفاده از آمازون اکو می توانید غذا سفارش دهید و لیست کارهای خود را در منزل چک کنید و با همکاری گجت هوشمند دستیار خود آن را به بهترین شکل ممکن به انجام رسانید.

 

گجت هوشمند تنظیم کننده نور لامپ ها

با استفاده از گجت هوشمند  Philips Hue در خانه هوشمند،کاربر می تواند با آیفون خود لامپ ها را خاموش و روشن نماید، از ویژگی های مثبت این تنظیم کننده هوشمند می توان به سهولت در نصب اپلیکیشن و استفاده از آن اشاره نمود و نکته منفی آن نیز قیمت بالای تنظیم کننده است.

چراغ های هوشمند

یکی از الزامات خانه هوشمند تنظیم کننده هوشمند نور لامپ ها است که به کاربر این امکان را می دهد تا از راه دور چراغ را خاموش و روشن و حتی نور چراغ را کم و زیاد کند. تنظیم کننده نور چراغ هوشمند Philips Hue بهترین تنظیم کننده نور هوشمند در بازار است. گجت هوشمند فیلیپس دست شما را برای تنظیم نور لامپ ها باز گذاشته است و با سیستم های کنترل خانگی Apple HomeKit, Nest و Samsung Smart  نیز سازگار می باشد.