سیستم صوتی در خانه هوشمند آلفا

معمولا و به طور کلی یک سیستم صوتی علاوه بر بیس و پایه اصلی باید به آمپلی فایر های پرقدرت باندهای حرفه ای، تیوترهایی با قدرت پخش صداهای ریز، و حتی کابل هایی با کیفیت مجهز باشد.

واضح است که سیستم صوتی خانه هوشمند نمی تواند و اصولا نیازی هم نیست که جای یک سیستم صوتی حرفه ای خانگی را بگیرد. ما هم هرگز داعیه چنین چیزی را نداریم، با این همه شاید به نوعی بتوان گفت که خانه هوشمند همان طور که استفاده از امکاناتی چون سیستم سرقت، حریق و نشت گاز، کنترل پرده ها و بسیاری از موارد دیگر نظیر مدیریت و بهینه سازی سیستم های سرمایش و گرمایشی را راحت و آسان نموده است، در این حوزه نیز موجبات استفاده هر چه بهتر و کاربردی تر از سیستم صوتی خانگی را فراهم می آورد .

 

همانند یک سیستم پخش مناسب که در آن باندها نقش به سزایی در پخش صدای با کیفیت از آمپلی فایر ها را دارند، در هوشمندسازان، ما به جهت بالا بردن کیفیت پخش صدا، بر این دو آیتم تمرکز بیشتری داشته ایم.

 

.

استفاده از آمپلی فایر 1:6 کاناله که امکان ایجاد زون بندی های مستقل را در ساختمان فراهم می کند به همراه باندهایی با کیفیت و صدادهی بالا و وات واقعی بخشی از توجه ما به این دو مقوله است.

برای پخش موسیقی تنها کافیست که فلش مموری به ورودی USB مانیتور لمسی خانه هوشمند متصل شود آنگاه می توان به راحتی آهنگ مورد نظر را از میان فولدرهای موجود در فلش مموری انتخاب نمود و در فضاهای دلخواه خانه پخش نمود. در واقع خانه هوشمند خود به عنوان دستگاه پخش کننده موسیقی عمل نموده و مانیتور لمسی نیز با نشان دادن قطعات و فولدرها و امکان کنترل و تنظیم صدا و …. اجرا کننده فرمان های شما به این پخش کننده است.

سیستم صوتی هوشمند یکی از آپشن هایی است که در سناریوهای مختلف مثل سناریوی صبحگاه یا سناریوی مهمان و یا هر سناریوی دیگری که برای خانه هوشمندتان تنظیم نموده اید،  کیفیت ویژه ای از لحاظ دسترسی آسان و مدیریت زمان  به خانه شما بخشیده و موجبات آسایش و رفاه شما را فراهم می آورد. با شروع روز، شما می توانید با پخش موزیکی که از قبل انتخاب کرده اید از خواب برخیزید و پس از آن در راهرو، نشیمن و یا آشپزخانه منزلتان به موزیک دیگری فراخور حالتان گوش بسپارید. سیستم صوتی هوشمند روح تازه ای به خانه شما بخشیده و به واسطه نصب یک فلش بر روی درگاه  USB سیستم مانیتور هوشمند منزلتان از آرشیو موزیک های دلخواهتان، موزیک پخش می نماید.

یکی از امکانات ویژه پکیج صوتی هوشمندسازان، پخش موسیقی به صورت همزمان با حضور افراد در سرویس بهداشتی، حمام و حتی استخر می باشد، که این امر به سادگی با بهره گیری از  باند های ضد آب صورت پذیرفته است. سیستم صوتی خانه هوشمند شما قابلیت کنترل از روی صفحه نمایش لمسی و اپلیکیشن های نصب شده بر روی گوشی های ios  و android تان را داشته و به شما امکان انتخاب جهت پخش و یا عدم پخش صدا را در تمام یا برخی از فضاهای خانه می دهد. بعلاوه در این پکیج نیازی به استفاده از یک پلیر مجزا وجود ندارد و می توان از طریق مانیتور لمسی یا موبایل و تبلت های خانه اقدام به پخش موسیقی و یا تغییر تنظیمات سیستم نمود، که این امر علاوه بر اینکه استفاده از سیستم صوتی را آسانتر می نماید، کاربر را از پرداخت هزینه مجزا جهت قطعه ای اضافه، بی نیاز می سازد.