تکنولوژی دانش یا مهارتی است برای ساختن و خلق کردن، ابزاریست در دست انسان برای تسلط بر محیط پیرامونش. شکی نیست که به لطف مواهب بیشمار تکنولوژی، انسان ها وضعیت بهتری برای زندگی پیدا کرده اند. با اینهمه پُر واضح است که تکنولوژی لزوماٌ همیشه و از همه لحاظ خوب و سودمند محسوب نمی شود. چه بسا بسیاری از اختراعات هرگز بر بهبودی زندگی انسان ها تاثیری نداشته باشند.

در باور ما؛ تکنولوژی زمانی به حد ایده آل می رسد که نامرئی شود، یعنی تمرکز شما بیشتر بر روی کاری باشد که انجام می دهید نه دستگاهی که با آن کار می کنید.

به دیگر سخن قرار است که فناوری در خدمت ما باشد و نه ما در خدمت فناوری و به جراًت می توان ادعا کرد کلمه ی هوشمندسازی ساختمان خاص ترین و متفاوت ترین تجربه ایست که مردم تا به حال از کارکردن با تکنولوژی تجربه کرده اند و البته در مورد ساختمان هوشمند تعریف ها، برداشت ها و استنباط های بیشماری مطرح شده است که خیلی هم عالیست. مثل شرکت خودروسازی که هرکدام تعریف خاص خودشان را در مورد محصولشان دارند حتما اولویت های آنها با هم متفاوت است. فاکتورهایی چون، شتاب، حداکثرسرعت، استحکام بدنه، کیفیت بالای قطعات و … در تمام شرکت ها به یک شکل طبقه بندی نمی شود ویا این دست مثال ها می توان به کمپانی های تولید تلفن های هوشمند اشاره کرد که استنباط و هدف منحصر به فرد خود را در این صنعت دنبال می کنند.

ما هم در هولدینگ آلفا آرمان و ایده آل خود را در ساختمان هوشمند دنبال می کنیم. ما می دانیم که مطلوبیت استفاده کردن از یک دستگاه در تمام طول روز، هفته و یا ماه، بیشتر بستگی به سلیقه افراد دارد تا به عملکرد آن، پس محصولی را ارائه داده ایم که می تواند به شکل مورد علاقه شما در آید، در واقع به فرم مناسب سلیقه شما …

دیاگرام خانه هوشمند آلفا
خانه هوشمند آلفا

روشنایی کدام قسمت خانه شما بهتر است اتوماتیک باشد؟

پخش چه موزیکی را با چه شدت صدایی و در کجای خانه هوشمند تان می پسندید؟

درجه حرارت و برودت اتاق خودتان چگونه باشد؟

اگر برق قطع شد کدام قسمت خانه از برق اضطراری استفاده کند؟

اگر قرار باشد با دوستانتان در اتاقی بنشینید و قلیانی چاق کنید، آیا سیستم حریق خانه دردسر ساز نخواهد شد؟

بسیاری از سوالاتی  از این دست که پاسخش را شما بهتر می دانید پس می توانید امکانات ساختمان هوشمند را به میل خودتان شخصی سازی کنید، شخصی سازی باعث تعامل بیشتر با سیستم هوشمند می شود و نتیجه آن رضایت بیشتر شماست. مواردی همچون تغییر دادن اپلیکیشن هوشمندسازان برای هر کاربری با توجه به امکانات ساختمان هوشمند و یا اضافه شدن برنامه مدیریت کارهای روزانه به سیستم، جهت هرکاربر، به این صورت که کارهایش را حتی وقتی در خانه حضور ندارد به او خاطر نشان کند در همین راستا بوده است.

و حالا ما فکر می کنیم که این سیستم می تواند برای هر سلیقه ای کاربردی باشد، مهم نیست اگر کسی گوشی تلفن هوشمند نداشته باشد، تنظیمات سیستم و تغییر مدیریت امکانات و قابلیت ها وابسته به اپلیکیشن نصب شده بر روی تبلت و موبایل نیست، اهمیتی ندارد اگر کسی به زبان انگلیسی تسلط نداشته باشد، تمام منوهای دستگاه فارسی  است.

اشکالی ندارد اگر کاربری به هردلیلی از کلیدهای لمسی خوشش نمی آید و با کلید های سنتی بهتر و راحت تر ارتباط برقرار می کند، هیچ محدودیتی وجود ندارد. و یا اگر کسی با کارت و تگ RFID راحت نیست و به این قبیل فناوری ها اعتماد ندارد، می تواند از همان کلیدهای عادی برای ورود به خانه خودش استفاده کند.

قرار نیست ساختمان هوشمند یک خانه عجیب و غریب باشد. به قول یکی از دوستان شوخ طبع که میگفت واژه ساختمان هوشمند آدم را یاد فیلم ها و سریال های علمی تخیلی می اندازد که ربات ها برایتان آب پرتقال می گیرند و بعد از سرو صبحانه با بازوهای مکانیکی خود ریشتان را اصلاح می کنند !

از راه های زیادی تلاش کرده ایم تا بتوانیم یک رابط کاربری ساده و در عین حال شکیل ایجاد کنیم، طوری که نرم افزار بتواند سخت افزار های با کیفیتی که محصول معروف ترین برندهای دنیا هستند را متحول کند تا به بهترین نحوه مورد استفاده قرار گیرند.

ما تلاش نموده ایم که قابلیت ها و امکانات جدیدی را به خانه اضافه نمائیم تا آن را بهینه تر و لذت بخش تر کنیم و اکنون ادعا می کنیم که ارتباط شما با منزلتان هرگز به این راحتی نبوده.

در ادامه با ما همراه باشید تا این امکانات را بیشتر بررسی کنیم …