معمولا و به طور کلی یک سیستم صوتی علاوه بر بیس و پایه اصلی باید به آمپلی فایر های پرقدرت باندهای حرفه ای، تیوترهایی با قدرت پخش صداهای ریز، و حتی کابل هایی با کیفیت مجهز باشد.

واضح است که سیستم صوتی خانه هوشمند نمی تواند و اصولا نیازی هم نیست که جای یک سیستم صوتی حرفه ای خانگی را بگیرد. ما هم هرگز داعیه چنین چیزی را نداریم، با این همه شاید به نوعی بتوان گفت که خانه هوشمند همان طور که استفاده از امکاناتی چون سیستم سرقت، حریق و نشت گاز، کنترل پرده ها و بسیاری از موارد دیگر نظیر مدیریت و بهینه سازی سیستم های سرمایش و گرمایشی را راحت و آسان نموده است، در این حوزه نیز موجبات استفاده هر چه بهتر و کاربردی تر از سیستم صوتی خانگی را فراهم می آورد .

همانند یک سیستم پخش مناسب که در آن باندها نقش به سزایی در پخش صدای با کیفیت از آمپلی فایر ها را دارند، در هوشمندسازان ما به جهت بالا بردن کیفیت پخش صدا، بر این دو آیتم تمرکز بیشتری داشته ایم.

.

استفاده از آمپلی فایر ۱:۶ کاناله که امکان ایجاد زون بندی های مستقل را در ساختمان فراهم می کند به همراه باندهایی با کیفیت و صدادهی بالا و وات واقعی بخشی از توجه ما به این دو مقوله است.

برای پخش موسیقی تنها کافیست که فلش مموری به ورودی USB مانیتور لمسی خانه هوشمند متصل شود آنگاه می توان به راحتی آهنگ مورد نظر را از میان فولدرهای موجود در فلش مموری انتخاب نمود و در فضاهای دلخواه خانه پخش نمود. در واقع خانه هوشمند خود به عنوان دستگاه پخش کننده موسیقی عمل نموده و مانیتور لمسی نیز با نشان دادن قطعات و فولدرها و امکان کنترل و تنظیم صدا و …. اجرا کننده فرمان های شما به این پخش کننده است.

لازم به ذکر است که کاربر هر زمان که دوست داشته باشد می تواند از آرشیو موسیقی موجود در موبایل و یا تبلت خود استفاده نموده و قطعات مورد نظرش را از طریق سیستم صوتی خانه هوشمند پخش نماید.

از ویژگی های سیستم صوتی هوشمندسازان می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 ۱) امکان کنترل هرکدام از باندهای خانه به صورت جدا

۲) امکان کاهش و یا افزایش صدای هرکدام از باندها

۳) امکان استفاده از حافظه خود سیستم هوشمند جهت پخش موسیقی

۴) امکان استفاده از آرشیو موجود در هارد اکسترنال شخصی افراد خانه جهت پخش موسیقی

۵)  استفاده از آمپلی فایرهای  ۱:۶

۶) امکان افزایش زون بندی های آمپلی فایر تا ۱:۱۲ و ۱:۲۴

۷) امکان کنترل سیستم صوتی (تغییر قطعات و تغییر صدا و سایر تنظیات) از طریق اپلیکیشن موبایل و تبلت هوشمندسازان