در جامعه امروزی که استفاده از اپلیکیشن های موبایلی بسیار رواج پیدا کرده و در واقع نه فقط در کشور ما که در تمام دنیا از روزمرگی های زندگی محسوب گردیده است ؛ هوشمندسازان هم دست به کار شد تا از این امکان در جهت بهبود استفاده از خانه هوشمند خود بهره گیرد.

 

رابط کاربری یا اینترفیس مناسب :

بدیهی است که یک اپلیکیشن باید با رابط کاربری خوب و مناسب و واضحی طراحی شده باشد، چه از نظر المان ها و شاخص های گرافیکی و چه از نظر سهل الوصول بودن دستیابی به گزینه ها و صفحات مختلف، چه در طراحی ابتدایی اپلیکیشن هوشمندسازان در سیستم عامل های ios , Android  و چه در آپدیت های بعدی این دو سیستم عامل؛ قابل فهم بودن و برقراری تناسب بین مفاهیم و ظاهر برنامه یکی از مهمترین اهداف ما بوده است.

اپلیکیشن هوشمندسازان 2

توجه کاربران و استفاده کنندگان:

همانطور که طراحی یک اپ بازی، قواعد و موارد خاص خود را دارد، در طراحی اپلیکیشنی که  برای کنترل خانه هوشمند پیش بینی شده است نیز، نکات و ویژگیهای منحصر به فرد وجود دارد که البته تمام آن ویژگیهای بسیار پیچیده می بایست با ظاهری گرافیکی و سهل و آسان در نظر گرفته شود.

امکان تغییر نام مناطق و تجهیزات اپلیکیشن، امکان انتخاب پس زمینه شخصی همچون تصاویر قسمت های مختلف خانه برای صفحات مربوط به آن بخشها، حذف کردن یا افزودن مناطق روشنایی و حتی عدم نیاز به اینترنت خانه، تنها بخشی از مواردیست که ما در این راه در نظر داشته ایم.

 

دستگاه های قابل اجرا:

گاهاً دیده می شود که یک اپلیکیشن در گوشی سونی که سیستم عامل آن  Android می باشد قابل اجرا است و مثلا در سامسونگ اجرا نمی شود این مشکل از نقص های یک اپلیکیشن محسوب می شود.

 

اپ اختصاصی هوشمندسازان برای سیستم های عامل ios و Android  طراحی شده و در تمامی گوشی ها  و تبلت هایی که از این دو سیستم پشتیبانی می کنند قابل اجرا می باشد.